Hem rövanşı vermedi, hem de üst üste beşinci kez kazandı…

31 Ocak 2024 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Şerafettin Gedik koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Miraç İpek’in yaptığı Dagmar (4y da Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Touch The Cat (Scarface) elde ederken, Wolf Polat (Luxor) üçüncü, Sophianea (Bushranger) dördüncü, Veni Vici (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste beşinci birincilik…  

Starta giriş sorunu yaşamadığı zamanlar sentetik pistte çok farklı bir isim olan Dagmar, bütünleştiği başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuda önde giden Sophianea’nın hemen arkasında konumlanıp son düzlüğe ikinci sırada çıktı. 400 direği geçilirken liderliği eline geçiren klas safkan, bu metreden sonra dışından hücum eden Touch The Cat’in ataklarına maruz kaldıysa da rakibine aynı şekilde karşılık verip kazanmayı başarırken hem rövanşı vermemiş oldu, hem de üst üste beşinci birinciliğini elde etti.

News Reporter

2 thoughts on “Hem rövanşı vermedi, hem de üst üste beşinci kez kazandı…

  1. Şampıyon Jokey 👏👏👏
    Başarılarının devemını diliyorum.
    Ümit ederim bu sene Gazi yide kazanırsın ve sanada bu yakışır.
    Sonra ver elini yurt dışı.

  2. Bu sekilde giden yavas yarislarda Dagmar zor gecilir. Son 800 45 gecilmis. Eger yaris hizli giderse Touch The Cat lehine durum degisebilir. Her ikisi de bu sene G1 Sentetik yarislarin en buyuk favorileri. Bir de Three Valleys in degeri sonradan anlasiliyor. Eger sansizliklar olmasaydi bir cok yavrusu G1 kazabilirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir