Her şekilde DAGMAR…

24 Şubat 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Nuri Midillili Koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Miraç İpek’in yaptığı Dagmar (4y da Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Touch The Cat (Scarface) elde ederken, Eliminatör (Luxor) üçüncü, Gracias Sinyor (Native Khan) dördüncü, My Private (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Seriyi altı koşuya çıkardı…  

Bu yılki iki startında da güçlü rakibi olan Touch The Cat’i geçme başarısı göstererek bu yarışa da favori olarak gelen Dagmar, adeta bütünleştiği jokeyi Vedat Abiş idaresinde bu kez koşuyu gerilerde takip edip virajı son sırada dönmesine rağmen son düzlükte en dıştan yaptığı etkili sprint ile rakibini aynaya yakın yakalayıp geçerken, rakibine rövanşı vermediği gibi seriyi da altı koşuya çıkartıp sentetik pistte pistte 11’de 10 gibi önemli bir başarıya imza attı.

News Reporter

5 thoughts on “Her şekilde DAGMAR…

  1. Son 800 44 gecilmis muthis. Dagmar yaz sezonu orta mesafe sentetik ve cim gurup 1 kosularinin birini kazanır bence. Touch the cat de ayni sekilde

    1. Dostum sentetik pist de 11 de 10 yapmış atın olsa daha önce çim denediğin halde neden çim piste cıkartacaksın? biraz mantıklı yorumlar olmalı bu at uzak ara kumcu sahibide zamanında denedi gerek yok macera aramaya artık grup koşularında başarı yakalaması gerekiyor burada da başarı gelirse Dubai hedeflenir ama hepsi sırası ile gelmeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir