HERMIONE GRANGER’dan İlk Grup Galibiyeti…

23 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus A2 Kızkulesi koşusunu, Tolga Karakartal’ın sahibi olduğu, Seval Alveroğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Hermione Granger (3y ad Luxor – My Lady, Mujtahid) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Guillotine (Marcavelly) elde ederken, Silent Wave (Torok) üçüncü, Valley Of Flowers (Native Khan) dördüncü, Çirçuz (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Hermione Granger (Vedat Abiş)

Sentetikte 6’da 4 yaptı…

Yaz sezonuna İstanbul’da Kv-7 İstanbul Emniyet Müdürlüğü galibiyeti ile başlayan Hermione Granger arka arkaya koştuğu G1 Dişi Tay Deneme, G1 Kısrak ve G2 Nene Hatun koşularında tatminkar sonuçlar sergilemiş, Ankara’da koştuğu iki koşudan bir galibiyet çıkartırken Festival günü koştuğu Kv-8 KRA koşusundaki ikinciliği ile formunu koruduğunu göstermişti. Bugün ön tarafta süratli giden rakiplerinin arkasında bekleme yapan ve düzlükte yaptığı etkili sprint ile sonuca giden safkan, formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde sonlarda kuvvetli gelen rakibine direnip kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

Silent Wave’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Çirçuz liderliği aldı. İkincilikte Special One daha sonra Valley Of Flowers ve Hermione Granger sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Çirçuz liderliğini korurken Special One yine takipte, daha sonra Valley Of Flowers ve Hermione Granger şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Çirçuz liderliğini korurken içerden Vallay Of Flowers’ın ve dışardan Hermione Granger’in atakları görüldü. 200’de Hermione Granger liderliği alırken dışından Guillotine’nin kuvvetli atakları görüldü. Guillotine son metrelerde farkı oldukça azaltsa da koşuyu burun farkı ve 1’23″28 bitiriş derecesi ile kazanan Hermione Granger oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir