HEY JUDE’dan beyaz bayrak-ayna galibiyet…

4 Ağustos 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Özkan Yıldız koşusunu, Eray Koktay’ın sahibi olduğu, Julie Alev Dilmaç tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seçkin Yanık’ın yaptığı Hey Jude (3y de Papa Clem – Myth And Magic, Namid) jokeyi Hüseyin Şimşek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Wild Danger (Carpe Diem) elde ederken, Prince Of Danger (Tapwrit) üçüncü, Lacrimosa (Lion Heart) dördüncü, Danube River (Wiener Walzer) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyeti… 

Arka arkaya İzmir pistinde kazandığı koşularla buraya oldukça iyi durumda gelen Hey Jude uyum sağladığı jokeyi Hüseyin Şimşek idaresinde ilk kez geldiği Bursa pistinde iyi start çıkışı sonrası almış olduğu liderliği düzlükten sonra da koruyup bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken, hem kariyerinin ilk Kv galibiyetini elde etti, hem de üst üste üçüncü birinciliğine imza atmış oldu.     

Prince Of Danger’ın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıştan atak yapan Hey Jude liderliği alırken ikinciliğe Wild Danger girerken dışında Danube River daha sonra Prince Of Danger sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Hey Jude liderliğini korurken ikincilikte Danube River hemen içinde Wild Danger şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Hey Jude halen lider, dışından Wild Danger’in onun dışından da Prince Of Danger’in atakları görüldü. 200’den sonra rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık veren Hey Jude sonlarda farkı biraz daha açarak 4 boy farkla ve 1’19”73 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

2 thoughts on “HEY JUDE’dan beyaz bayrak-ayna galibiyet…

    1. Kurteller eküri koşamama konusunda bir dünya markası!olma yolunda hızla ilerliyorlar…Yahu şu yarışta tek rakibiniz var biriniz presleyecek öteki hemen arkasında bekleyecek,üstelik aynı antrenör ama taktik seçimleri hakikaten felaket…Cidden tebrikler…!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir