President Cup’ta zafer yine Al Zahir’in…

HH THE PRESIDENT CUP

Zafer Yine Al Zahir’in…

BAE’de safkan Arap atı yarışlarının merkezi olarak kabul edilen Başkent Abu Dhabi’deki 2,5 milyon Dirhem (685.000 $) ikramiyeli HH President Cup’ı geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da Al Zahir (Madjani – Petite Class) kazandı. Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum’un sahibi olduğu safkana jokey Jim Crowley biniyordu. Altı yaşındaki Al Zahir’in tümü çim pistte olmak üzere, 3 G1, 2 G3, 1 maiden koşu birinciliği var. 2’25”87 ile biten koşuda diğer iki sırayı Al Shamoos (No Risk Al Maury – Hamiya) ile Darius Du Paon (No Risk Al Maury – Safira Du Paon) paylaştılar.

Günün programında yer alan diğer önemli koşulardan HH President Cup’ı Legendary Lunch (Dragon Pulse – Taalluf), 4 yaşlıların katıldığı Arabian Triple Crown R1’i de Rb Lam Tara (General – RB Sweet Pea ) kazandı. Triple Crown’nın 2. ve 3. ayakları mart ayı içinde, aynı hipodromda koşulacak.

Abu Dhabi’da safkan Arap atlarına ait en yüksek ikramiyeli koşu HH Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown’ın toplam ikramiyesi 5 milyon Dirhem  (1.370.000$) ve Kasım ayındaki bu koşuyu Al Shamoos kazanmıştı.

Al Zahir
News Reporter

2 thoughts on “President Cup’ta zafer yine Al Zahir’in…

    1. Dubai’de destan yazan bu atların muhteşem eşkalli babaları da 2009 yılında Türkiye’ye geldiler Şampiyon Turbo’nun hayli gerisinde kaldılar.Geldikleri gibi gittiler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir