HIDDEN MONEYS’den İstanbul çıkartması…!

4 Eylül 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-7/Morocco Sorec Koşusunu, Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştiricisi, Tuncay Pelen’in ise antrenörü olduğu Hidden Moneys (2y dd Scarface – Petit Kurt, Fastnet Rock) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Jadore (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Crazy Amazon (Mendip) üçüncü, Mucize Kız (Torok) dördüncü, Satellite (Fast ‘N’ Famous) ise beşinci olarak ayrıldı.

Üst üste 3 birincilik…

Yarış hayatına 28 Mayıs 2021 tarihinde Bursa kum pistinde koştuğu ve 9’uncu olduğu Şartlı-1 mücadele ile başlayan Hidden Moneys, bir daha kum piste hiç ayak basmadı ve Bursa çim pistinde sırasıyla maiden ikinciliği, maiden birinciliği ve Şartlı-4 galibiyeti elde edip İstanbul’a geldiği ilk yarış olan Morocco Sorec Koşusunu kazanarak kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attı.

Kurt ekürisinin kendisine ait aygır ve kısraktan yetiştirdiği Hidden Moneys’in babası, Montjeu temsilcisi ve G1 Ankara Koşusu galibi olan Scarface’dir. Tayın annesi Petit Kurt ise 15 koşuluk kariyerin boyunca 1 maiden yarış kazanmış olmasına rağmen A2 Santalin Koşusunda Misae ve Tatvan İncisi’nin arkasında üçüncülük, G2 Nene Hatun Koşusunda ise Miss Helin, Black Chiniese ve Flashing Girl’ün arkasında dördüncülük elde etmiştir. Kısrak aynı zamanda erken yaşta kaybettiğimiz G1 galibi şampiyon Kurtiniadis’in de kız kardeşidir.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir