HİLVANLIOĞLU’dan kolay galibiyet…

28 Eylül 2022 Çarşamba günü Diyarbakır Hipodromunda 1700 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 Dicle Üniversitesi koşusunu, Mehmet Camuz’un sahibi olduğu, Suphi Camuz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Eyyüp Yardımcı’nın yaptığı Hilvanlıoğlu (4y aa Şimşeğinoğlu – Gülderen, Sergen) aprantisi İsa Katar ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Alacaatlı (Baba Mevlüt) elde ederken, Kral Tunca (Eskişehirli) üçüncü, Ertunga (Bitirimkarınca) dördüncü, Sonatmaca (Sonalp) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Kv galibiyeti…

Nisan ayında Diyarbakır’da kazandığı koşu sonrası Adana, Elazığ ve Şanlıurfa Hipodromlarında koştuğu koşularda tatminkar koşular sergileyen Hilvanlıoğlu, bugün uzun aradan sonra buluştuğu aprantisi İsa Katar idaresinde önde giden rakibinin arkasında ikincilikte takip edip 800’de aldığı liderliği sonlarda temposunu daha da arttırarak kolay bir şekilde kazanırken aynı zamanda bu yılki ilk Kv galibiyetini de elde etmiş oldu.

Kral Tunca ve Şeval Oğlu’nun 3-4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Hızlıysan Yakala liderliği aldı. İkinciliğe Hilvanlıoğlu girerken daha sonra Ertunga, Saynur, Alacaatlı ve Yunusşah sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Hızlıysan Yakala liderliğini korurken Hilvanlıoğlu yine takipte daha sonra Yunusşah ve Alacaatlı şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de atak yapan Hilvanlıoğlu liderliği alırken ikincilikte Hızlıysan Yakala daha sonra Alacaatlı şeklinde 600’e gelinirken Alacaatlı ikinciliğe girip öndeki Hilvanlıoğlu’nu kovalamaya başladı ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı. 400’de Hilvanlıoğlu farkı 3-4 boya çıkarırken ikincilikteki Alacaatlı’da arka grupla olan fark oldukça fazlaydı. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Hilvanlıoğlu sonlarda farkı 8 boya kadar çıkararak ve 2’03″37 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hilvanlıoğlu (İsa Katar)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir