Hipodromdan, Futbol Sahalarına…

Günaydın, Sabah ve Fotomaç gazetelerinde çeşitli dönemlerde görev alan, askerliği öncesinde son olarak duayen gazeteci Hasan Saydam’ın yanında Banko Dergisinde yazarlık yapan ve merhum Kemal Ararat ve Çetin Mete ile üstat Reşat Köstem sayesinde At Yarışı Yazarları Derneği’nin ilk üyelerinden biri olan Mustafa Ural, yarış pistlerinden sonra geçiş yaptığı futbol sahalarında başarılı bir Saha Komiseri olarak görev yapıyor.

At Yarışları gibi çok sevdiği Futbol Dünyasının içerisinde de basamakları birer birer çıkan Ural, 1996 yılında askerden geldikten sonra Türkiye Jokey Kulübünde kadrolu olarak çalışmaya başladı. Uzunca bir bölümü Basın Bürosunda olmak üzere TJK bünyesindeki 21 yıllık bir çalışma dönemi sonrasında 2017 yılında emekli olarak kulüpten ayrıldı.

Emekli olduktan kısa bir süre sonra Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Saha Komiserleri kadrosuna dahil olan Mustafa Ural, 2 yıldan beri de Türkiye Futbol Federasyonu’nda Müsabaka Denetçisi olarak Gelişim Liglerinde görev alıyor.

Aynı zamanda Profesyonel maçlarda da Saha Komiseri olarak görevlendirilen Mustafa Ural, fırsat buldukça Veliefendi Hipodromunu ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.

Yarış Camiasının sevilen kişiliklerinden biri olan Mustafa Ural’a Futbol Dünyasındaki görevlerinde başarılar diliyoruz.News Reporter

1 thought on “Hipodromdan, Futbol Sahalarına…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.