HÜKÜM sentetik pistte çok farklı…

12 Eylül 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G2 Akbatur koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Zülfükar Güneli’nin yaptığı Hüküm (3y ae Uçanbey – Rabia, Odinhan) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini İsyan Ateşi (Serhantay) elde ederken, Soyluşah (Uçanbey) üçüncü, Beyazışık (Altaha) dördüncü, Doğan Kardeşler (Cankardeşler) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

2’de 2 yaptı…  

G2 Kazım Karabekir koşusu galibiyeti sonrası sırasıyla Kv-9 Rüzgar.30, G1 Çanakkale Zaferi ve G2 Aziziye koşularını üçüncülükle tamamlayan Hüküm, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu en geride takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili ataklarla 200’de liderliği aldı ve sonlarda farkı biraz açarak kazanırken hem ikinci grup galibiyetini elde etti, hem de sentetik pistteki ikinci koşusundan birincilikle ayrılmış oldu.

 

News Reporter

2 thoughts on “HÜKÜM sentetik pistte çok farklı…

  1. bozkırefesı nı bursa ve izmirdekı acık yarışlara kosup yarıs arasını bır haftaya ındırırlerse hada geri geldıgı yarışlarınıda izleriz

  2. Bu beyaz ışığın sahibini anlamıyorum hakkaten. At bas bas bağırıyor kaba kumcuyum diye. Hala atı sentetik koşturuyor.dogru bu kadar açıkken Anlamlandıramıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir