Özsakallı Kupası PRINCESS DI kazandı

Uzun yıllar Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nin İzmir Şube Başkanlığı görevini yürüten merhum Hüseyin Özsakallı adına 25 Ocak 2019 Cuma akşamı İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen KV-6/D koşuyu, Murat Akça‘nın sahibi ve yetiştiricisi, Metin Yüksel Akkeyik’in antrenörü olduğu Princess Di (5y dk Kaneko – Keepin Company, Minashaft), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1200 metre kum pistte 1’14”97’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

7 Safkanın start aldığı koşuda son düzlüğe 6’ıncı sırada çıkan başarılı kısrak, son 200’de rakiplerine hakim olup kariyerinin 46’ıncı startında 16’ıncı birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.296.200 TL’ye yükseltti. Günün başarılı isimlerinden Badegül (Bosporus) 1 boy geride ikinciliği elde ederken, mücadeleden Dont Hesitate (Mendip) üçüncü, son atakları ile Ayza (Kaneko) da dördüncü olarak ayrıldı.

Princess Di (Gökhan Kocakaya) KV-6 Hüseyin Özsakallı Koşusu 2019

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan kısrağın sahibi adına İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan‘a ödülünü Süleyman Özsakallı verdi.

KV-6 Hüseyin Özsakallı Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir