Huzur içinde uyu OĞLUM BERAT…

Ankara’da 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü koşulan G2 Fevzi Çakmak Koşusunda start alan Akkaş Ekürisine ait 7 yaşındaki Oğlum Berat (Victory Gallop – Halling Charge), koşunun son 800 metresi geçilirken talihsiz bir şekilde sakatlanarak mücadeleyi bıraktı.

Koşudan hemen sonra yapılan tetkiklerinde ön sol ayağının molet bölgesinden kırıldığı ve tedavisinin mümkün olmadığı anlaşılan başarılı safkanın, Veteriner Hekim Kararı ile uyutulmasına karar verildi.

Yaşayan en çok ikramiye kazanan İngiliz atı olan Oğlum Berat, 6 sene boyunda start aldığı 88 yarışta; Çim pistte G1 Cumhurbaşkanlığı, Sentetik pistte G1 Byerley Turk ve Kum pistte G3 H.B.Karabucak koşuları başta olmak üzere 4’ü Grup toplam 21 birincilik elde ederken, sahibine de 5.227.860 TL ikramiye kazandırdı.

Oğlum Berat

Mücadeleci yarış karakteri ve dayanıklılığı ile gönüllerde taht kuran safkanın ölüm haberi camiada ve yarışseverler arasında büyük bir üzüntü ile karşılandı. Yaşamını yitiren safkan, kendisi için yazılanlar yüzlerce mesaj neticesinde Türkiye Gündemine girdi.

Yarış Dergisi olarak safkanın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

13 thoughts on “Huzur içinde uyu OĞLUM BERAT…

 1. Çok üzücü.., halbuki yarıştan önce padokta bütün güzelliği ile kendini gösterdi. Talihsizliği start dan
  geç çıkmasıyla başladı.

 2. Yurtdışında adamlar 4 yaşındaki başarılı atları aygır yapıyorlar bizde koştur sonuna kadar sonucu bu olur işte

 3. Sahibine bu kadar para kazandırmış bir at hala bu yaşta koşturulup öldürülüyorsa bu saatten sonra beklenen tek şey sahibinin dörtayak pozisyonda yarışlara katılması ve oglum beratın daha ne kadar para kazanması gerekiyorduysa eksik kısmı tamamlamasıdır

 4. Şöyle bi baktım 88 yarış dile kolay gerçekten. Yaşayacak olsaydı bi 88 yarış daha koştururlardı sanırım, bazı at sahipleri bu canlıları makine gibi galiba..!

 5. Bazilarinin gozunu para hirsi burumus o atlarinda bi canli oldugunu unutmuslar,sahibinin gozunu toprak doyursun.bir ata ayda 8 kosu kosturulmaz.kazandigi para haram olsun sahibine cok uzuldum bir cana bu kadar eziyet edilmez hayvan kurtuldu bu zalimlerin dunyasindan.

 6. Facebook’ta birisi uyutulmuş halini paylaşmış görünce içim acıdı. Sonu böyle olmamalıydı. Çoktan aygırlığa geçmesi gerekiyordu. Koşmadığı pist koşmadığı hipodrom kalmadı garibimin. Yurtdışında ise böyle atlar adeta pamuklara sarılıyor sezonu 4-5 yarışla kapatıyorlar. İlgililerine asla geçmiş olsun demiyorum ve onlar adına asla üzülmüyorum ama Oğlum Berat’a çok yazık oldu.

 7. Daha ilk koşusunda büyük bir at olacağını anladığım safkanın neredeyse tüm koşularını izlemiş biri olarak çok üzüldüm. Böyle talihsizlik lerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum

 8. Bu kadar kısa zamanda 88 yarış olmaz, belki yarısı bile fazla. At biraz dinlense olmaz mı? Yazık hemde çok yazık..

 9. Sorarlarsa kimdi diye rakiplerine avans vererek yarışa başlayan pistlere yüreğini koymuş gerçek cengaver dersiniz. OĞLUM BERAT

 10. BÖYLE BİR AT BEN TÜRKİYEDE GÖRMEDİM BU ZAMANA KADAR ARKADAN MÜTHİŞ SİPRİNTLERİYLE KOPUŞUNU İZLERKEN KENDİMİ TUTAMAYIP ONU BAĞIRARAK ÇAĞIRIYORDUM HERZAMAN YAŞIM DAHA 22 AMA KOŞAN ATLARIN İÇİNDE EN COK OĞLUM BERATIMI SEVİYORDUM İNANILMAZ ÜZÜLDÜM SANKİ KENDİ ATIMMIŞ GİBİ HİSSETTİM. SAKATLANDIĞI YARIŞTA O ANDA KALBİM Bİ CIZ ETTİ , BİTTİ ATIN İŞİ DEDİM SUAN HALA ÇOK ÜZGÜNÜM KEŞKE DURUMUM Bİ ŞEYİM OLSAYDIDA O AT BENİM ATIM OLSAYDI DEĞERİNİ BİLİRDİM , CAN MALDAN ÖNEMLİDİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir