İBB Koşusundaki zorlu mücadeleyi ARTS MAN kazandı…

17 Nisan 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan ve 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atları için sezonun uzun mesafeli ilk önemli mücadelesi olan A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Müzeyyen Karabulut ve Murat Sancal’ın sahibi, Müzeyyen Karabulut’un yetiştiricisi ve Cemil Turan’ın antrenörü olduğu Arts Man (6y da Tizway – Arts Lady, Theatrical), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Uğurbey (Yavuzstar) elde ederken, mücadeleden Zafer Ateşi (Win River Win) üçüncü, Doğa Kanunu (Pleasantly Perfect) dördüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) ise beşinci olarak ayrıldı.

Arts Man (Sadettin Boyraz)

Sentetik pistte ilk Grup galibiyet…

Yarış hayatının 39’uncu startında 13’üncü birinciliğini elde eden Arts Man, 7’inci kez start aldığı sentetik pistte 3’üncü kez kazanmayı başarırken, bu pistte ilk kez Grup klasmanında bir galibiyet elde etti.

Startla birlikte tempo yarışlarının ustası tecrübeli jokeyinin teşvikiyle ilk viraja girilmeden liderliği almayı başaran Arts Man, bütün koşuyu en önde koştu ve son viraja da rakiplerinin 1 boy önünde lider çıktı.

400’den itibaren önce Doğa Kanunu ve Trevi Fountain’in, 200’den sonra orta kulvardan Uğurbey ve dış kulvardan Mister Görkem’in ve son 100’den itibaren en dış kulvardan Zafer Ateşi’nin hücumlarına maruz kalan safkan, usta jokeyi ile tüm bu hücumları bertaraf ederek bir boyun farkı ve 2’0”366’lık derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir