İbrahim Özekici kupasında OĞUZUN RÜYASI sürprizi…

17 Aralık 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 İbrahim Özekici koşusunu, Sesil H. Topçu’nun sahibi olduğu Oğuz Topçu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seit Kan’ın yaptığı Oğuzun Rüyası (3y ke Native Khan – Ateş Hanım, Karabeyhan) jokeyi Mehmet Salih Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini King Batur (Kaneko) elde ederken, Guillotine (Marcavelly) üçüncü, Ghost Cat (Mehmet Bora) dördüncü, Panchmahal (Pleasantly Perfect) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk Kv galibiyeti…  

Son başarısız yarışlarının ardından yaklaşık üç aylık bir araya giden Oğuzun Rüyası, ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Salih Çelik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlüğe çıkıldıktan sonra ortadan yaptığı çok etkili ataklarla öndeki rakibi King Batur’u son 100’de yakaladı ve fotoya yakın ona hakim olarak günün önemli sürprizine imza atarken aynı zamanda bu yılki ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “İbrahim Özekici kupasında OĞUZUN RÜYASI sürprizi…

    1. Ahmet Çelik arkadan kardeşleri geldimi kazanmaz ama arkadan başka jokey geldimi kaybetmez hep aynı arkadan Mehmet Salih Çelik yada Müslüm çelik gelsin her türlü kardeşleri kazanıyor nedense başka jokey geldimi kaybetmiyor bunların yüzünden oyun oynamıyorum Ahmet ve kardeşleri aynı yarışta kostümü oyun oynamıyorum çünkü iki senedir hep aynı şeyler oluyor insanlarla dalga geçiyolar Mehmet Salih Çelik açık yarış kazandımı bu kadar sevindiğini görmedim ama bu yarışta sanki gazı kazanmis gibi sevindi sevinmeside yarış oynayanları yatırdı diye seviniyor başka birşey dicem ama yayinlamicaklari için yatırdı diyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir