İdman amaçlı tay müracaatlarının şartları belli oldu…

Türkiye Jokey Kulübü hipodromlarımızdaki boş ahır sayıları dikkate alınarak aşağıda belirtilen şekilde ve şartlarda, 2021 doğumlu Arap ve 2022 doğumlu İngiliz tayları için idman amaçlı tay kabulüne başlanacağını duyurdu. Kulübün konu ile ilgili duyurusu şöyle;

  1. Adana, Antalya, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır Hipodromlarında yeterli sayıda boş ahır olması dikkate alınarak 16 Ağustos 2023 Çarşamba gününden başlamak üzere ilgili hipodrom müdürlüklerine müracaat kabul edilecek olup, ilgili hipodrom müdürlüğünce müracaatların onaylanmasına müteakip at ilgilileri taylarını getirebilecektir.
  2. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli hipodromlarında yeterli sayıda boş ahır olmaması nedeniyle, söz konusu hipodromlarda ahır tahsisi olan atının yerine idman amaçlı tay getirmek isteyen at sahiplerinin, 28 Ağustos 2023 Pazartesi gününden başlamak üzere, verecekleri at tay değişikliği dilekçesi kabul edilecektir. At tay değişikliği
    için ilgili hipodrom müdürlüğüne verilen değişiklik dilekçesinin onaylanmasına müteakip at ilgilileri taylarını getirebilecektir.
  3. Taylara yapılacak ahır tahsisleri hipodromlarımızın ilkbahar/yaz sezonu sonuna kadar geçerli olacak olup, ahır tahsisi yapılan taylara içinde bulunulan yarış sezonun ahır ücretleri üzerinden kıstelyevm olarak ahır ücreti tahakkuk ettirilecektir.
  4. Müracaat eden tayların aşılarının, 2023 yılı Kulübümüz aşılama programına uygun olarak tamamlanmış olması gerekmektedir.
  5. At – Tay değişiklerinde; öncelikle 15 Ağustos 2023 tarihinden önce ahır tahsisi bulunan atlar için değişiklik dilekçesi kabul edilecek olup, 15 Ağustos 2023 tarihinden sonra ahır tahsisi almış olan bir at için ise, hipodroma giriş yaptıktan sonra at tay değişikliği dilekçesi kabul edilecektir.

Ayrıca at-tay değişikliği yapılan bir at için, 2023 yılı ilkbahar yaz sezonu için aynı hipodroma tekrar ahır tahsis başvurusu kabul edilmeyecektir.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir