Veliefendi’de Seyirci Rekoru!

30 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 93.Gazi Koşusunu 25.500 yarışsever izledi. Türkiye Jokey Kulübünün giriş ücreti almadığı günde, yarış camiasının mensupları, davetliler ve basın mensuplarının da ilavesi ile bu sayının 30.000’i geçtiği tahmin edilmekte…

Aynı rakamlar; 2013 yılında 17.500, 2014 yılında 15.100, 2015 yılında 15.450, 2016 yılında 11.000, 2017 yılında 12.500, 2018 yılında ise 14.800 kişi olarak gerçekleşmişti.

Veliefendi Hipodromunun kapı girişinde bulunan numaratörler vasıtasıyla tespit edilen 25.500 seyirci sayısı, bugüne dek tespit edilmiş en yüksek sayı olarak kayıtlara geçti.

 

News Reporter

4 thoughts on “Veliefendi’de Seyirci Rekoru!

  1. Seyirci üstüne düşeni yaptı ya yetkililer?Dünyada hangi büyük yarış gününde acaba böyle bir rezillik vardır acaba onca grup yarışların arasına hiç yarış koşmamış tay yarışını koymanın amacı nedir?dubai world cup,kentucky derby,breeders cup hepsinde yarışların ikramiyesi küçükten büyüge artıp heyecan tavan yapar ve en önemli koşu son koşu olurken hiç koşmamış tayların maiden koşusunu çorbanın içine sinek koyar gibi koymaktaki amaç nedir?bu maiden koşu zübeyde hanım koşusundan dahamı önemlidir de daha sonra konuldu bu berbat yarış proğramını hangi şahıs hazırlamaktadır ve böylesine müstesna bir güne bu rezilliği yaşattığı için ne kadar maaş almaktadır ?

  2. Muhteşem bir organizasyondu. Emeği geçenleri tebrik ederim. Banliyö hattı yanılmıyorsam 2012 itibariyle devre dışı kalmıştı. Muhtemelen 2013 öncesi yıllarda seyirci sayısı son 5 yılın seyirci sayısından daha fazladır. Marmaray’ın hizmete girerek ulaşımın kolaylaşması ve her 2 yakadan hipodroma erişimin tek vesaitle sağlanabilir hale gelmesi seyirci rekorunu da beraberinde getirdi. Son ayların parlayan yıldızı Ekrem İmamoğlu’nun teşrifleri ise coşkuyu arttıran unsurlardan biriydi. Bu seneki Gazi Koşusu’yla ilgili tek eleştirim koşunun spikeriyle ilgili olacak. Keşke Yüksel Saymaz veya Tanzer Parlar gibi hem daha deneyimli hem de yarışları daha coşkulu anlatan bir spiker tercih edilseydi. Kadın binici koşusunu bir kadına anlatmayı akıl edip güzel bir jest yapmayı başarabilenler her ne kadar emekliye ayrılmış olsa da Şampiyon Bold Pilot filmindeki sesiyle eski günlerinden fazla bir şey kaybetmediğini gösteren Ali Kayakıt’a sadece Gazi Koşusu’nu anlatmak üzere görev verseydi muazzam bir iş yapmış olurlardı.

  3. Nesi muhteşem bu organizasyonun umur tamerin döneminden sonra organizasyon filan yokki gazilerde o star isimlerin konserleri filan nerde öğrenmişler beleş dondurma kağıt helva öyle gidiyorlar.apranti okulu gösteri yapıyor iyi güzel hipodromdakiler izlesinde televizyon başındaki adam gazi padoğunu izlemek istiyor ekranı bölmek bile gelmiyor akıllarına.istanbulda herhangi bir avmye girin yada herhangi bir umumi tuvalete hipodromda ki kadar pis tuvalet başka nerde var buda ayrı bir konu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir