II. İnönü’de BAAHUBALİ zorlanmadı…

30 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 II. İnönü koşusunu, İhsan Erten’in sahibi olduğu, Emine Erten tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bünyamin Polat’ın yaptığı Baahubali (2y de Halicarnassus – Ateş Girl, Always A Classic) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Warrior Lion (After Market) elde ederken, Velox (Land Force) üçüncü, Myboytomo (Myboycharlie) dördüncü, Havoc (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

Ankara’da koştuğu bir önceki yarışı olan G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Koşusunda dörtte dört yapan namağlup Blue Sunset’in arkasında ikinci olan sonrası Baahubali, bugün ilk kez geldiği İstanbul’da uyum sağladığı jokeyi Müslüm Çelik idaresinde iyi start çıkışı ile aldığı liderliği finiş çizgisine dek rakiplerini yanına yaklaştırmadan kolay bir şekilde koruyarak kazanırken, hem G2 ikinciliğinin tesadüfi olmadığını ispatladı, hem de kariyerinin ilk Grup galibiyetine imza atmış oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte dıştan atak yapan Baahubali liderliği alırken ikinciliğe Havoc girdi. Daha sonra Velox ve Warrior Lion sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Baahubali liderliğini korurken yine ikincilikte Havoc arkalarında Warrior Lion ve Velox şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Baahubali liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Warrior Lion ve Havoc arasında sürerken 200’den sonra Baahubali farkı biraz daha açarak 3 boy farkla ve 1’11”56 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

6 thoughts on “II. İnönü’de BAAHUBALİ zorlanmadı…

  1. Halicarnasus yavruları bu sene show yapıyor ama aygırin sahipleri atman ekurisi bu sene bir tane kısrak çekmemiş ata….. Tam bir kara komedi…..

  2. İzmir’de bulunan hipodromda at sahipleri arasında sıra nedeniyle kavga çıktı. Kalabalık grubun küreklerle birbirlerine girdiği ve 6 kişinin yaralandığı anlar kameraya yansıdı.

    Sabah bu haberle uyandık,aksam farklı analızde konusulcakmı acaba

  3. 2 yaşlıların en önemli klasiklerinden biri ve rekabet bir yana katılım son yılların en kötüsü daha ne kadar düşüreceksiniz bu yetiştiricilik ve kan kalitesini dişilerde hiç değilse biraz rekabet var ama erkekler için bu yarış tam bir fiyasko bence hatta 3yaşlı Araplarında kaliteleri ve kan hattımız gittikçe zayıflıyor çok yazık!

  4. Yarışa bak koşan atlara bak Kvden hallice…Bu sene hemen hemen her grupta her jenerasyon çok zayıf …

  5. Grup vasat olsa da ben bu taya bayıldım, şampiyon kumaşı var bu tayfa, kendinden emin fuleleri ve profesyonelliği çok hoşuma gitti. Uzunu da yapacağını düşünüyorum. Net olarak senenin en iyi taylarından biri olduğunu gösterdi. Maşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir