İki Şampiyon bir yıl sonra Sait Akson’da buluşuyor!

Kurtel Ekürisinin başarılı 3 yaşlı tayı Blue Sunset ile haftaya Cuma günü at binmek üzere Türkiye’ye gelecek olan şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, 9 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan G2 Sait Akson Koşusunda yeniden bir araya geliyorlar.

Yarış hayatına geçen sene 21 Mayıs 2023 tarihinde başlayan Blue Sunset, ilk üç startı olan Şartlı-1, Şartlı-4 ve G3 Sadun E.G.Atığ Koşularında Gökhan Kocakaya ile start almış ve bu üç koşuyu da kazanmasına rağmen Temmuz ayının ortasında başarılı jokeyin eküri ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle bu ikilinin birlikteliği sona ermişti.

G2 Demokrasi ve Milli Birlik Koşusu ile başlayan Ayhan Kurşun ve Blue Sunset birlikteliği ise bu sene Erkek Tay Deneme Koşusuna kadar devam etti. Blue Sunset ile birlikte piste çıktığı 8 yarışın 5’inden birincilikle ayrılan Ayhan Kurşun, Dişi ve Erkek Tay Deneme sonrası Gazi Koşusu için yol haritasını belirledi ve Blue Sunset ile devam etmeme kararı aldı. Bunun üzerinde Amerika ile irtibata geçen Eküri, Sait Akson Koşusu için Gökhan Kocakaya ile anlaşarak el sıkıştı.

Yaklaşık 11 ay aradan sonra bir araya gelecek olan Kocakaya ve Blue Sunset ikilisinin Sait Akson Koşusunda göstereceği performansı, başarılı jokeyin Gazi Koşusu için yapacağı tercih açısından oldukça önemli… Kısrak Koşusunda Mitros On Fire ile start alacak olan Kocakaya, bu koşuların ardından Derbi için son kararını verecek.

News Reporter

7 thoughts on “İki Şampiyon bir yıl sonra Sait Akson’da buluşuyor!

 1. Mesafe limiti var bu atın fakat 1400’e kadar çok iş yapar…Kocakaya bu yarışta ekonomik kosturabilirse sürpriz yapabilir…

 2. Erkek tay deneme yarışı sonrası Blue Sunset ile ilgili görüşümü belirtmiştim hatta Ayhanın seçme şansı olsa seçmeyeceğini farklı tercih yapacağını belirtmiştim zaman haklı çıkardı ne Gazi de Ne de Sait Akson da ilk iki de olacağını düşünmüyorum.

  Ayhan Kurşun kiminle devam edecek onu da belirtseniz güzel olurdu. Muhtemelen Dragon Flame ile devam edecek uzun kısa demeden Blue Sunsetin çok önünde kesinlikle Gazi şampiyonluğu düşünüyorsa doğru hamle olmuş.

   1. Sait Akson da Dragon Flame e binecektir. Kısrak ve Sait Akson yarışları sonrası Gazi deki tercihini yapacaktır.

    Kişisel tahminim Sait Akson u kazanamazsa Giz ile devam edecektir.

 3. Sait aksonda bu sene süpriz çıkacakmış gibi duruyor. Mehmet Akif kosunda SEVERES SNAPE ve LİON PEKAN dikkat diyorum. Özellikle SEVERES SNAPE bence gazı provası yapacak. kısrakda da MITROS ON FIRE ve LOOK AT THE STAR dikkat diyorum. Herhangi bir sorun olmadan gaziye gelirlerse benim favorilerim (MITROS ON FIRE, LOOK AT THE STAR, SEVERES SNAPE)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir