İlbey ve Yalçın Çifti Bakırköy Sahne 74’de…

İlyas İlbey ve Yasemin Yalçın, 12 yıl aradan sonra yeniden seyirciyle buluşuyor. Bakırköy’ün bir dönem en ünlü sineması olan Sinema 74’ü, Sahne 74 adını verdikleri bir tiyatro sahnesi haline dönüştüren ikili, ‘Vee Perde’ isimli ilk oyunlarıyla 1 Şubat 2019 Cuma günü sevenleriyle buluşuyor.

En son Michael Frayn’ın ödüllü eseri ‘Oyunun Oyununu sahneye koyan ve sonrasında 12 yıl ara veren çift, “Amacımız burayı repertuvar tiyatrosu haline getirmek” diyor.

Çiftin Sahne 74’teki ilk oyunu olan Vee Perde’nin yönetmeni Hidayet Erdinç. Oyunun sahne dekorunu Barış Dinçel hazırlamış. İki perdeden oluşan komedi, Neil Simon’un ‘The Sunshine Boys’ hikayesinden tiyatroya uyarlanmış. Sahnede İki eski komedyen Cahide ve Adnan’ın hikâyesini anlatılıyor. Bir zamanlar şöhreti doruklarda yaşamış olan bu iki sanatçının, hem birbirleriyle olan çekişmeleri hem de gösteri dünyasının acımasız ve ezici etkisi yorumlanıyor. Cahide, küçük bir eve sıkışmış, anılarla ve Adnan’dan alacağı intikamın gününü bekleyerek günlerini geçirmekte. 22 yıl sonra gelen bir televizyon programı teklifi bu iki oyuncuyu zorda olsa bir araya getiriyor ve çekim sonucu tabi ki fiyasko ile noktalanıyor.

Oyuncular:

YASEMİN YALÇIN

İLYAS İLBEY

ORTANS KIVANÇ

SERDAR BORDANACI

KUTAY ŞAHİN

Yönetmen:

HİDAYET ERDİNÇ

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir