Nurettin Güven’den İstanbul’da Çift Altılı…

1.KOŞU: Çok ciddi rakipler arasında katıldığı son 1400 metrelik G3 çim koşusunda elde ettiği 1.33.80’lik derecesiyle bu rakipler yanında oldukça ön plana çıkan Florya, muhafaza ettiği güzel durumuyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Makineden geç çıktığı ve adapte olmakta da zorluk çektiği ilk sınavında binicisi tarafından hiç sıkıştırılmayarak gerilerde tamamlayan Büyük Güntay, sonrasında gerçekleştirdiği 800/55.5 – 400/27.4 R galobundaki genel görünümü kusursuzdu. Gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle üst sıraları zorlayabilecek yetenekte. Kısa aranın kendisine iyi geldiğini gözlemlediğim Suzi Amca ve çim yarışları tatminkar Ozankaya hata kollayacaklar.


2.KOŞU: Koşunun tüm yükünü çektiği son 1600 metrelik Kv-8 çim koşusunda, kendisini ısrarla takip eden inatçı karaktere sahip Kıyıcı’ya fotoya yakın direnemeyerek 1.45.36’lık derecesiyle 2.likle ayrılan Topaz Girl, mükemmel durumunu aynı titizlikle devam ettirmekte. Önde kendisini rahatsız edecek rakiplerinin olmayışı ve grubun uygunluğuyla kazanacağına inandığım kısrağı tek olarak öneriyorum.


3.KOŞU: Kısa ara sonrası pist ayırt etmeksizin mücadele verdiği iki yarışında da gayet parlak sonuçlarla ayrılan Kerpiçli, güzel bir uyum yakaladığı pilotuyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Her yarışını bir öncekinden başarılı koşmaya başlayan Mehmet Bey ile dereceli galobuyla istim üzerine getirildiğini ispatlayan Çalhan en küçük bir hatayı affetmezler.


4.KOŞU: Yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip ettiği son 1900 metrelik çim koşusunda, sonlarda iyi bindirerek dikkat çekici bir 3.lüğe imza atan Little Frankel’in bu gün için aynı hataya düşmediği takdirde ekibinin yüzünü güldürebilir. Formundaki artışın hala devam ettiği gözlerden kaçmayan Catch The Stars, yabancısı olmadığı piste fazlaca ihmale gelmez. Bu tip mesafelerde iştirak ettiği son koşularında oldukça etkileyici sonuçlarla ayrılan Uygurunoğlu, tempolu gidecek olan yarışta sprint mesafesini iyi ayarladığı takdirde bir kez daha zaferle ayrılabilecek yetenekte. Güzel bir form grafiği ortaya koyan Chief Ruler, hazırlık olarak bu kez sıkı tutulan Chauvinist ile bu kez takı değişikliğine giden Brave The Storm hatalardan istifade edeceklerdir.


5.KOŞU: Yarışları üst üste gelecek olmasına rağmen performans olarak bir hayli ön plana çıkan Baba Zaman, mesafesinde kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sağlıklı idman görünümüyle toparlanmaya başladığını gözlemlediğim Shehzade, mesafesinde kötü gidişata dur diyebilir. Takı değişikliğine giden Uçan Kuzey ile aradan kazanarak moralli dönen Edayap gözden uzak tutulmamalı. Bu kez çok daha hazır Gürboğa, mesafesinde kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Sevdiği piste çıkan Darlöy ile ağır kilolarla koşmaya alışkın bir isim olan Tekkurşun zorlu geçmeye aday bu koşuda her an devreye girebilirler.


6.KOŞU: İştirak ettiği bu tip mesafelerdeki son koşularını üst üste kazanarak ne denli iyi bir duruma ulaştığını gözler önüne seren Tit For Tat, bu günkü binicisi idaresinde yaptığı uzun galobundaki galobu da kusursuzdu. Müsait kilosu ve aynı titizlikle gireceği bu sınavında ufak bütçeli kuponlara risk edilebilir. Salı günkü düzlük sprintinde fotoya artırarak girmesiyle beğenimi toplayan Cool Star, favorinin adeta gölgesi olacaktır. Grubun diğer formda isimlerinden Endless Time ise öndeki çekişmelerden kendisine en iyi şekilde pay çıkaracaktır.


7.KOŞU: Hafta sonu ahırdaşı Dunganga ile birlikte iç piste yaptığı 1000/1.01.5 – 400/23.8 R dereceli galobunda geçen haftalara nazaran daha istekli gördüğüm Pitfall ve İstanbul çiminde mücadele verdiği iki çim yarışını da kolay kazanan Wolf Seyfo arasında sıkı bir çekişme bizleri bekliyor. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.


8.KOŞU: Son viraja kadar sabırlı bir bekleme yaptığı 1900 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla liderliği aldığı gibi farkı açarak kolay bir zaferle ayrılan Grey Kurt, yine aynı binicisiyle gireceği bu sınavında da birinciliğin en güçlü adayıdır. Birbirinden başarılı son sentetik pist koşuları ardından şansını bu kez çimde deneyecek olan King Runner ve resmi yarışlarda ilk kez at binecek aprantisiyle koşuya katılan Queimada Grande favoriye rakip olmaya çalışacaklardır.


9.KOŞU: Bir üst gruptaki son 1400 metrelik çim koşusunda, fotaya kadar kıran kırına bir çekişmeye girişerek parlak bir 3.lükle ayrılan Bahçederebeyi, ağır kilosuna rağmen sağlıklı idman görünümüyle favori olmayı hak ediyor. Koştukça daha iyi yerlere gelebilecek bir kalibreye sahip Azeri Damat ile formunda gözle görülür gelişmeler mevcut Enfes Tamer favorinin en küçük bir hatasını affetmezler.


1.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 8-1-7-6

2A) 4 TOPAZ GIRL

3A) 1-4-2

4A) 4-7-2 / 3-6-1

5A) 5-7-6-4-3-1-2

6A) 6 / 3-5

Çatı Kupon: 50,40 ₺

1.Altılı Ganyan 471,41 ₺ vermiştir.

2.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 4-7-2 / 3-6-1

2A) 5-7-6-4-3-1-2

3A) 6 TIT FOR TAT / 3-5

4A) 1-5

5A) 3-4-1

6A) 1-6-3

Çatı Kupon: 75,60 ₺

2.Altılı Ganyan 1.298,97 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir