Nurettin Güven’den takipçilerine İstanbul Altılısı; 4.628 TL

1.KOŞU: Adana’da iki yarış gördükten sonra İstanbul’a erken getirilen ve son kez Efsaneat’ın çok gerisinden gelerek yaptığı 600/40.5 – 400/26 HÇ sprintindeki genel görünümünü çok beğendiğim Taşkent, hiçte yabancısı olmadığı İstanbul pistinde kendisine yakışır bir sonuçla ayrılabilir. Bu tip mesafelerde çok daha iddialı koşabildiği gözlerden kaçmayan Yelbeğen ile sentetik pist performansı birbirinden etkileyici Ahen Tay favorinin en küçük bir hatasını affetmezler.


2.KOŞU: Mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılarak adından bahsettirmeyi başaran Piyanist, müsait kilosuyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Yarış kazanarak moral bulan ve Cuma günkü sprintinde de bir o kadar iyi gördüğüm Sürgün Kral, ağır sıkletine rağmen dişine göre rakipler yanında göz ardı edilmemeli. Çok ciddi bir ara kapattığı son yarışıyla dikkatleri üzerine çeken Asi Taha’nın eli kulağına getirildiği gözlerden kaçmıyor. Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamayan Efsaneat ve gününde olduğu zaman farklı koşabilen Dilberan hata kollayacaklar.


3.KOŞU: Kısa ara sonrası iştirak ettiği 1400 metre mesafeli son sentetik pist koşusunda, sonlarda iyi bindirerek Marie Curie’nin hemen gerisinde 1.24.92’lik derecesiyle başarılı bir 2.lik çıkaran Dark Breeze, koştukça daha iyi yerlere gelebilecek bir görüntü ortaya koydu. Gelişen kondisyonu ve eksiksiz çalışmalarıyla riski sevenler kuponlarına tek yazabilirler. İdmanlarında bu kez biraz daha tatlı tutulan ve ilave edilen DİLBAĞI takısı ile farklı koşacağına inandığım Runnes ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.


4.KOŞU: İştirak ettiği son 1500 metrelik sentetik pist sınavında, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla formda Uçankutluay’ın gerisinde başarılı bir 2.likle ayrılan Hızlı Ayak, Cuma sabahı yaptığı 800/54.7 – 400/27.5 HR galobundaki sıhhatli görünümüyle iyi durumundan hiçbir şey kaybetmediğini gözler önüne serdi. Ağır kiloyla sahaya çıkacak olmasına rağmen, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında ve başarılı olduğu mesafede kazanacağına inandığım safkanı günün teki olarak öneriyorum.


5.KOŞU: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm safkanların ayaklarını düz basın. Hazırlıklarının büyük bir bölümünü İzmir’de tamamlayan ve getirildiği İstanbul’daki çalışmalarında pırıl pırıl gördüğüm Dobra Kız, ekibinin büyük beklentiler içerisinde olduğu bir kısrak. Güçlü orijini ve yeterli kondisyonuyla bu isme ilk şansı vermekteyim. Ankara’dan çok hazır gelecek olan Ashram ve 1000/1.00.7 – 400/23 HÇ süper dereceli galobuyla yeşil ışık yakan Meksikalı Proteo üst sıralardaki yerlerini zorlayacaklardır. Bu aralar çok değişen Misty Hills, 800/49.3 – 400/24.7 R son işinde fotoya sermayeli bir şekilde uzanan My True Romance, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği uzun galobunda yeşil ışık yakan El Intocable ve çok ciddi bir familyadan gelen Flight Line sürprize açık yarışta gözden uzak tutulmamalı.


6.KOŞU: Oldukça başarılı Antalya sezonu ardından bu kez şansını İstanbul’da deneyecek olan Countach, kantarmasını iyi okuyan binicisi idaresinde bir adım öne çıkmakta. Yarış seçilerek koşturulan ve ortaya koyduğu performansı parlak Song Rising, öndeki çekişmelerden kendisine pay çıkaracaktır. En az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ekürisi Baahubali ile birlikte sahaya çıkacak olan Madras, inatçı karakteriyle birinciliğe uzanabilecek yetenektedir. Aradan oldukça iyi dönen ve hazırlıkları da ışıltılı Hard And Fast, binicisinin bu kez kendisini çok daha iyi tanıyacak olması lehine Komik Komedyen ve İzmir’de kazandığı son sınavı mükemmel Hegel çetin geçmeye aday bu koşuda sırası ile düşünülmeli.


1.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 6,2,4

2A) 7,1,11,2,5

3A) 4 / 6

4A) 1 HIZLI AYAK

5A) 12,2,7 / 8,13,3,4

6A) 2,9,6,3,5,4

Çatı Kupon: 108,00 ₺

Geniş Kupon: 504,00 ₺

1. 6’LI Ganyan 4.628,68 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

1 thought on “Nurettin Güven’den takipçilerine İstanbul Altılısı; 4.628 TL

  1. Sayın Güven
    Ben seni herzaman inanarak ve güvenerek takip eden bir yarışseverler olarak bugün üç at da Alihan’ı vermeyince atın bir sorunu var herhalde dedim ve yazmadım ama sayen de yanıldım atı verememenin nedenlerini de bir yazsan sevinirim saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir