İlk Jenerasyon Aygırlar kazanmaya devam ediyor…

Bu sene ülkemizde ilk jenerasyon tayları start almaya başlayan aygırların yavruları koştukları ilk veya ikinci yarışlarında ilk birinciliklerini elde ediyorlar.

Tizway’in çok parlak bir başlangıç yaptığı yaz sezonunda Run Away And Hide ve Air Vice Marshal’dan sonra bu hafta da Trappe Shot ve Bodyguard Hero kazananlar kervanına katıldılar.

Lonhro temsilcisi Bodyguard Hero’nun 5 Mayıs 2023 Cuma günü Bursa’da start alan ilk tayı Yablanitsa (Albany, Rey De Cafe), 1000 metre çim pistteki mücadeleyi jokeyi Mehmet Akyavuz ile 1’00”43’lük bir derece gerçekleştirerek 5 boy önde ve kolay bir şekilde kazanırken, Tapit temsilcisi Trappe Shot’ın aynı gün İstanbul’da 800 metre çim pistte start alan Princess Diana (Win Start Win, Win River Win) isimli dişi tayı ise jokeyi Mehmet Kaya ile 0’47”36’lık bir derece gerçekleştirerek 7 boy önde birinciliğe uzandı.

Böylelikle ilk jenerasyon aygırlardan yavruları start alan 5 aygırdan, Genel 2 Yaşlı Baba Kazanç Sıralamasında Tizway birinciliğe, Trappe Shot üçüncülüğe, Air Vice Marshal ise beşinciliğe yerleşti.

Genel 2 Yaşlı Baba Kazanç Sıralaması;

www.hipodromx.com
News Reporter

1 thought on “İlk Jenerasyon Aygırlar kazanmaya devam ediyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir