İlk kez bir araya gelecekler!

İstanbul Veliefendi Hipodromu 4 Ekim 2020 Pazar günü sezonun önemli yarışlarına ev sahipliği yapacak. Bu koşulardan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus olarak 1600 metre çim pistte koşulacak olan G1 Yavuz Sultan Selim Koşusunda start alacak safkanlardan Yamanlarbeyi (Torok), bu önemli koşuya ilk kez bir araya geleceği başarılı genç jokeyi ile katılacak.

Kariyerinde G1 Erkek Tay Deneme, G2 Sait Akson ve G2 Topkapı Koşuları birinciliği bulunan 4 yaşındaki klas safkan, sezonun ve özellikle son dönemlerin formda binicisi Akın Sözen ile piste çıkacak. Yamanlarbeyi bugüne dek start aldığı yarışlarda Gökhan Kocakaya (3), Mustafa Çiçek (2), Halis Karataş (1) ve Doruk Palaur (1) ile birer yarış kazanmıştı.

Öte yandan aynı gün 2400 metre çim pistte ve yine 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus olarak koşulacak olan G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusunda piste çıkacak safkanlardan Scoutleo (Victory Gallop) da, tıpkı Yamanlarbeyi gibi bu önemli mücadelede ilk kez başka bir jokey ile start alacak.

Kariyerinde G2 Mehmet Akif Ersoy ve G2 Büyük Taarruz Koşuları galibiyeti bulunan 4 yaşlı başarılı safkan, bu önemli mücadeleye geçen yılın şampiyon, bu yılında lider jokeyi Gökhan Kocakaya ile katılacak.

News Reporter

1 thought on “İlk kez bir araya gelecekler!

  1. He ne olcak şimdi parayı götüren götürdü vay bizim gibi mahrum olanlara o komserler kurulu üyesi insanlar ne işe yarar bilen varmı at bir hafta önce koşuyor en geri bir hafta sonra uzak ara kazanıyor bütün illerdeki komserlerin gözlerini açmaya davet ediyoruz bir yarış sever olarak ayıp tır ayıp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir