İlk Kocaeli galibiyeti sınıf koşu ile geldi…

25 Nisan 2023 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası koşusunu, Birol Bulut’un sahibi olduğu, Gülnur Gülerce tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Emin Avcı’nın yaptığı Litecoin (5y da Victory Gallop – Flashys Song, Songandaprayer) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Gökhan Babam (Güngör Baba) üçüncü, Kuanpo (Velociraptor) dördüncü, Dems Victory (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

Ankara’daki Kv-7 Polis Günü koşusu ikinciliği ile bu koşuya iyi durumda gelen Litecoin uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten son ortadan yaptığı ataklarla liderliği alarak kazanırken Kocaeli pistindeki ilk birinciliğini elde etmiş oldu.

Kuanpo’nun 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde bilinen stili ile Delawera liderliği aldı. İkincilikte Dems Victory hemen içinde Avukat daha sonra Litecoin sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Delawera liderliğini korurken ikincilikte Avukat ve Dems Victory ikilisi arkalarında Litecoin ve Gökhan Babam şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Delawera lider, ikincilikte Dems Victory daha sonra Avukat ve Litecoin sırası ile 600 startı geçildi. Delawera Dems Victory ve Litecoin ikilisinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de ortadan atak yapan Litecoin öndeki Delawera ile aradaki farkı kapatıp 300 geçilirken liderliği aldı. Kalan metrelerde ikincilikteki Delawera’nın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1.5 boy farkla ve 2’09”28 bitiriş derecesi ile kazanan Litecoin oldu.

Litecoin (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir