İlk Kupa İstanbul hasretini bitiren DOMBRA’nın…

10 Haziran 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 M. Serdar Kemal Özçolak koşusunu, Hasan Hüseyin Temel’in sahibi olduğu, Zeynep Baytınaz tarafından yetiştirilen ve Cengiz Aydoğan’ın antrenörlüğünü yaptığı Dombra (9y aa Perfect Storm – Dixie Darlene, Revoque) rapor alan Ahmet Çelik yerine değişen jokeyi Ali Kaçmaz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Trevi Fountain (Offlee Wild) elde ederken, mücadeleden Ganando Solo (Church Pictures) üçüncü, Wolf Polat (Luxor) dördüncü, Rising Sory (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Dombra (Ali Kaçmaz)

Yaşlı kurt’dan etkili performans…

Uzun mesafeli tempo yarışlarının başarılı ismi Dombra, 2020 yılının Aralık ayında vefat eden ve bu sene adına ilk kupalı yarış düzenlenen merhum Serdar Kemal Özçolak adına verilen ilk kupanın sahibi olurken, aynı zamanda en son 16 Ekim 2019 tarihinde gelip yarış kazanarak ayrıldığı İstanbul’a yaklaşık 2.5 yıl aradan sonra bir kez daha geldi ve yine kazanmasını bildi.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte ilk metrelerde Trevi Fountain ve Mamba Forever mücadelesine dışlarından gelen Dombra da katıldı ve 1600 startı geçilirken liderliği aldı. İkincilikte Trevi Fountain daha sonra Rising Sory ve Mamba Forever sırası ile 1400-1200 ve 1000 startları geçildi. 800’de Dombra lider yine takipte Trevi Fountain, üçüncülükte Mamba Forever ve Rising Sory şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Dombra ve Trevi Fountain ikilisi liderlik mücadelesini sürdürürken gerilerden Ganando Solo’nun da atakları görüldü. Son 200’de rakibine tekrar hakim olan Dombra aynaya yakın farkı 2 boya çıkartarak 1’56″19’luk derecesi ile kazanan isim oldu.Dombra (Ali Kaçmaz)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir