MERTKAN KANTARMACI tekliflere ‘evet’ dedi!

Amerika’daki başarıları ile gurur duyduğumuz Kantarmacı Ailesinin başarılı temsilcisi Mertkan Kantarmacı, bir süredir görüştüğü iki önemli ekürinin teklifine evet cevabı verdi. Başarılı genç antrenör, son bir haftada içerisinde hız verilen görüşmeler neticesinde Amendola ve Englander ekürilerinin atlarını teslim almayı kabul etti.

Kantarmacı’nın el sıkıştığı at sahiplerinden ilki Robert Amendola… 206 birinciliği ve 4.9 Milyon Dolar kazancı bulunan eküri ile el sıkışan genç antrenör, 10 Mart 2019 Pazar günü ekürinin Jump For Jopy isimli atı ile katıldığı ilk yarışı kazanarak 1’de 1 yaptı ve bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mertkan Kantarmacı’nın diğer yeni ekürisi Richard Englander (Woodland Farm) ise daha eski ve kariyerli bir eküri… 1384 birinciliği bulunan eküri 33.477.836 $ gibi yüksek bir kariyer kazancına sahip. Englander, Amerika’da üst üste 4 sene en iyi At Sahibi olarak seçilmiş başarılı bir atçı…. Mertkan Kantarmacı bu ikinci ekürisinde koştuğu ilk yarışta da gayet başarılı bir performans sergileyerek Turco Bravo isimli safkan ile yakın ara 2’incilik elde etti.

Pek çok yorumcu tarafından en iyi çıkış yapan antrenör olarak gösterilen Mertkan Kantarmacı’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İlkay Kantarmacı
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir