INDIAN DADY (Halis Karataş) – Osman Atakol Koşusu 2018

2012 Yılında vefat eden ve “Orijin Osman” lakabı ile tanınan merhum atçı ve yetiştirici ve aynı zamanda TKL Asli Üyesi Osman Tuncay Atakol adına 19 Ağustos 2018 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-7 koşuyu, Dr. Ö. Erhan Sofuoğlu‘nun sahibi, Gedik Ekürisinin yetiştirici ve Haci Demir’in antrenörü olduğu INDIAN DADY (3y ae Green Gönen – Lakshmi, Barathea), jokeyi Halis Karataş idaresinde starttan çıktığı gibi beyaz bayrak – ayna yaparak kazandı.

INDIAN DADY ve Halis Karataş

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus 1900 metre çim pistteki mücadelede ilk kez bu pistte start alan Indian Dady, tempoyu çok iyi ayarlayan usta jokeyinin katkılarıyla düzlükte Corcovado’nun bir ara ciddileşen ataklarına rağmen rakibine aynı şekilde karşılık vererek kazanmasını bildi.  Ganando Solo’nun yarıştan çıkması ile daha büyük bir favori haline gelen Corcovado (Toruc Macto) düzlükteki cılız atakları ile belki de çok ciddiye almadığı rakibinin ardında koşudan ikincilikle ayrılırken, Obra Reis (Victory Gallop) üçüncü, Silent Whisper (Toruc Macto) ise dördüncü oldu. 74.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda Indian Dady  1’56”41’lik bir derece gerçekleştirdi.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına antrenörü Hacı Demir‘e kupasını Gürkan Ger verdi. Törene, TJK Yönetiminden Hakan Yücetürk, Genel Koordinatör Dr. Ender Aydıner, Atakol Ailesi ile davetliler de katıldı.

2018 Osman Atakol Koşusu Kupa Töreni

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir