İngiltere Yarış Otoritesi yaptırımları arttırıyor!

İngiltere Yarış Otoritesi BHA, 27 Kasım 2018 Salı günü yaptığı açıklamada bundan böyle tüm Grup yarışlarda ve 1. Derece engelli yarışlarda istisnasız ilk dört dereceye giren safkandan numune alacağını bildirdi. Yarış atlarında çeşitli maddelerin yüksek oranda kullanıldığını ve Eylül ayından beri yapılan gözlemlerde sorunun büyüklüğünün tespit edildiğini ifade eden yetkililer, At Yarışçılığında yeni önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizdiler.

Brant Dunshea

Yarış Düzenleme Departmanı Şefi Brant Dunshea yaptığı açıklamada; ‘İngiltere’de en iyi kalite yarışların yanında dürüstlüğü de geliştirme isteğiyle hareket ediyoruz. Bu yüzden dopingle mücadele faaliyetlerini geliştirme konusundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz ve bunun için 1 milyon pound yıllık bütçe ayırdık. Uluslararası bir standart oluşturmaya kararlıyız, yarış otoritelerinin benimseyeceği bir norm haline geleceğini umuyoruz.’ Dedi.

BHA tarafından yapılan açıklamada ayrıca; ‘Sporun sentetik, birtakım laboratuvarlarda geliştirilmiş performans arttırıcı ilaçlarla gelişemeyeceği’ vurgulanırken, 25 önemli araştırma görevlisinden oluşan ekibin ek görevler verilerek daha proaktif bir hale getirildiği belirtildi.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir