Irish 2000 Guineas’i PHOENIX OF SPAIN kazandı

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü İrlanda’nın ünlü Curragh Hipodromunda koşulan 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Tattersalls Irish 2.000 Guineas’i, Tony Wechsler & Ann Plummer ortaklığına ait olan ve Charles Hills tarafından antrene edilen Phoenix Of Spain (Lope De Vega – Lucky Clio, Key Of Luck), jokeyi Jamie Spencer ile kazandı.

Phoenix Of Spain

1600 Metre çim pistte koşulan 232.000 € birincilik ikramiyeli koşuyu son 200’den sonra iç kulvardan yaptığı güçlü ataklarla lehine çevirerek 1’36”52’lik derecesiyle kazanan Phonenix Of Spain’in ardında ikinciliği Frankie Dettori ile piste çıkan Too Darn Hot (Dubawi), üçüncülüğü ise Decrypt (Dark Angel) elde etti. Qipco 2000 Guineas galibi olan ve bu koşunun da büyük favorisi olarak gösterilen Magna Grecia ise Ryan Moore ile mücadeleden beşincilikle ayrılabildi.

Geçtiğimiz yıl 2 yaşlı olarak 5 kez start alıp 2 birincilik, 2 kez de ikincilik elde ederken G3 Tattersalls Acomb Stakes’i kazanıp, G2 Champagne Stakes ve G1 Vertem Futurity Trophy Stakes’de ikinci olmuştu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir