Kokain kullandı, 4 yıl ceza aldı…

İrlanda’da engelli yarış jokeylerinden Chris Timmons’un Mayıs ayında Ballinrobe yarış yerinde verdiği örneğinde kokain kullandığına dair pozitif sonuç çıkması nedeniyle lisansının 4 yıl askıya alınmasına karar verildi.

Yarış otoritesi ve İrlanda Adalet Bakanlığının ortak yürüttüğü çalışmada ve oluşturulan komisyonun kararına göre jokey Timmons 4 yıl at binemeyecek ancak Pişmanlık durumundan yararlanmak istemesi ve olumlu durumunu ispat etmesi halinde gelecek yıl Haziran ayında durumu tekrar görüşülecek.

Verilen kararın ardından açıklama yapan Timmons, yaşadıklarından büyük pişmanlık duyduğunu, bazı meseleleri çözmek için attığı bazı adımları olduğunu ve en kısa zamanda yarışlara geri dönmek istediğini söyledi.

Chris Timmons

Engelli yarışların önemli Jokeylerinden Ruby Walsh ise bu durum karşısında yaptığı açıklamada; ‘Ne yazık ki uyuşturucu toplumun artan bir parçası. Hayal kırıklığı yaşıyorum. Otoritenin yaptığı bu test sayısını artıracağını umuyorum ve daha büyük cezaların caydırıcı olacağını tahmin ediyorum. Bunu ne şekilde elde ediyorlar arka planda kimlerin olduğunu bilmiyorum. Ancak başa çıkılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Otorite’nin bunun engellenmesi için alacağı her türlü kararı memnuniyetle karşılıyorum.”dedi.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir