İSMAİL KOYUNCU ABU DHABI’de At Biniyor

Arap Atları €1.2 Milyon İçin Koşuyor…

Arap atlarına ait dünyanın en yüksek ikramiyeli koşusu, 9 Kasım 2018 Cuma günü Abu Dhabi’de koşulacak. Koşunun 5 milyon Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi tutarındaki toplam ikramiyesi 7.4 milyon Türk Lirasını geçiyor.

1992 yılından itibaren National Day Cup adıyla düzenlenmeye başlayan bu G1 koşuya, 2015 yılında Şeyh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown adı verildi. Çim pistte 1600 metre mesafeli koşuya 14 safkan Arap atı katılacak. Geçtiğimiz yıl bu koşuyu fotoda kazanan RB Burn, Muraaqib’a faul yaptığı gerekçesiyle ikinciliğe indirilmişti. RB Burn 2016 yılında ise bu koşuyu kazanan isimdi. Geçen yıl az farklarla 3. ve 4. kalan Chaddad ile Ahzar da yine start alıyorlar. Yaklaşık 40 gün önce Bordeaux’daki koşuda Ahzar, RB Burn’ü farklı biçimde geride bırakmayı başardı.

İsmail Koyuncu

Bayan ve apranti biniciler şampiyonaları koşularının yanı sıra günün programında üç koşu daha yer alıyor.  İsmail Koyuncu; günün ilk yarışı olan Arap atlarının maiden mücadelesine Af Al Wojood, handikap koşuya da Marbouh ile katılacak. RB Burn’nun antrenörü Eric Lemartinel’in kızı Marie Lemartinel ve ünlü jokey Olivier Peslier’in kızı Megane Peslier bayan biniciler şampiyonasına katılan isimler arasında yer alıyorlar.

Abu Dhabi

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir