İstanbul Komiserlerinden genç aprantiye ceza yağdı!

Son dönemin en başarılı aprantilerinden biri olan Muhammed Mir Bilgin, 16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul’da at bindiği 5 ve 9.koşularda toplam 1.839 TL para cezası ve 14 gün yarışlara katılmaktan men cezası aldı.

Günün 5.Koşusunda 1 numaralı ALAF isimli safkana binen genç apranti, son düzlükte usulsüz kulvar değiştirerek yarış usul ve esaslarını ihlal ettiğinden dolayı ihtar ve 613 TL para cezası ile cezalandırılırken, 9.Koşuda bindiği 7 numaralı KUDDUSİ ile son düzlükte usulsüz kulvar değiştirip dışındaki ata tampon yaparak faul yaptığından ve suçunu tekerrür ettiğinden dolayı 14 gün süreyle yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icrasından men ve ayrıca 613 TL para cezası ile cezalandırıldı.

Bilgin koşu sonrası tartı mahallinde düzen ve disiplini bozduğundan dolayı yeniden komiserler kuruluna çağrılarak aldığı cezalara ilaveten 7 gün süreyle daha yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icra etmekten men ve 613 TL para cezası ile cezalandırıldı. 


Böylelikle bir yarış gününde İstanbul Komiserleri tarafından Muhammed Mir Bilgin’e toplam 21 gün yarışlara katılmaktan men, 1.839 TL para cezası ve bir de ihtar cezası verilmiş oldu.

Yıldızı parlayan bir yetenek olmasına rağmen ‘Keskin sirke küpüne zarar’ atasözünde olduğu gibi bu cezanın genç aprantiye ders olmasını ve bir daha böyle cezalar almamasını temenni ediyoruz.

News Reporter

11 thoughts on “İstanbul Komiserlerinden genç aprantiye ceza yağdı!

 1. Kocakaya acaba ne zaman okkalı bir ceza verecekler Ankara komiserler i ctesi son koşu 1 numara afg en yüksek ata biniyor . ikramiyesi küçük diye etliye sütlüye karışmadan sonuncu oluyor binme.be kardeşim yarissever zor şartlarda oynuyor senin
  ekmegin yarisseverden..beddua alma .dönün iyi olmaz.komiserler Ankara son koşu bir daha incelesin . Şikayetimi yazdım ykk üyelerine

 2. Bu apranti kardeşin suçu değil.
  Onu eğiten apranti merkezinin suçu.
  Verilen eğitim çok ilkel ve yetersiz.
  Bu eğitimi cazip hale getirmek lazım.
  Hiç mi yurtdışı yarışları takip etmiyorsunuz ? Adamlar ip gibi at sürüyorlar bizde ise sanki TEM oto yolu ve bunun yanında omuzdan yukarı savrulan kamçıların haddi hesabı yok. Bir kere at denilen bir canlıyı sevdirerek
  başlayın. Ona yarış boyunca dayak atan ve biniş cizgisinde bayıltan jokey bozuntusunu bugün alkışlıyarak değil.

 3. Buldular garibanı yağdırdılar cezayı .Bu aprantinin yerine olsam aprantiliği bırakırım.yapılan hatalardan dolayı 10 sefer MAİL attım cevap bile vermediler,apanlar ehmet KAYA,TOKAÇOĞLU A.ÇELİK daha saymama gerek yo.Yürekleri yetmedi tabi,garıban olunca DELİKANLI oldular.

 4. Buldunuz garibani yagdirin cezayi,hismanin birak Ata binmeyi yolda yürürken ceza almasi gerekiyor.ama amatorlük genel olarak ruhumuza islemis.

 5. Verin cezaları Komserim, Helal olsun, elleriniz dert görmesin, düzgün at binsin herkes, hakkını versin.. Verin cezaları, laylaylom at binenlere de verin…

 6. Yapılan cezayı sonuna kadar katılıyorum komiserler yüksek cezalar vermedikçe bu kulvar değişikleri her zaman devam edecektir gönül ister ki diğer usta jokeyler de cezalarını kesilmemelidir.
  Özellikle usta dememe dilim varmıyor bence değil kadir tokacoğlu normal şartlarda ay da 5 gün at binmemesi gerekiyor.

 7. halis karataş özcan yıldırım olsa bukadar ceza verirlermiydi acaba yarış bile değiştirmezlerdi ! yok performans etkilemiyor derlerdi dedikleri gibi buldular garibanı yağsın cezalar

 8. Bugün halis Karataş’ın kamusu getirmedi son yüz yalandan bir kamçı vuruyor at oraya kadar tutarak geliyor ve ordan sonra 1 kamciyla yarışı bitiriyor hadi bunlarida çağırıp ceza versenize neden getirmedin ne olduda kamçı kullanmadin desenize komiserler kurulu diyemezsiniz neden çünkü onun adı halis açıp izleyin bakalım insanlarla dalga geçmeyi bırakın komiserler kurulu ve TJK yönetimi geçen yarışta vincitore kazanıyor bu hafta 6 boy yiyor neden geçen yarışta vincitore 40 lira ganyanla geldi bugün tutulan attı o yüzden bulasamadi geçen yarista altılı para yapması için onu getirdiler bugünde 6 boy yedi tabi yersen geçen essekti çünkü insanları yatırmak için getirdiler çünkü başka yerde para yaptiramazlardi ama bugün kosunca görüldüki TJK kimi isterse onu getiriyolar para yapması için

 9. Jokey kalmaz sizin dinleseler Komiserler kimin altılısı kimde yatmışsa ona sallamışlar 😂beyler günlük düşünmeyin bu işleri bu saydığınız jokeylerde ceza Aliyor ama çok nadir alırlar çünkü ellerinden geldiği kadar dikkatli binmeye çalışiyorlar.
  Kadir tokaçoğlu hariç Komiserler bu adamı iyi takip etmesi lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir