İstanbul Vali Koşusunu ÖZÇEVİK kazandı…

31 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 İstanbul Vali Koşusunu, Mücahit Yıldızhan’ın sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve Mehmet Akbulut’un antrenörü olduğu Özçevik (5 y aa Özgünhan – Hankızı, Sezginbey), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Gizmo (Serdarhan) elde ederken, mücadeleden Özgalip (Özhaber) üçüncü, Niğbolu (Gobakbey) dördüncü, Tahir Baba (Özgünhan) ise beşinci olarak ayrıldı.Üçüncü Grup galibiyeti…

Kariyerinin 28’inci startında 10’uncu birinciliğini elde ederken 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza atan Özçevik, bu koşu ile kazancını da 1.8 Milyon liraya yükseltti. Kum ve sentetik pistte 2’şer yarış kazanan klas safkan, çim pistte ise 6’ıncı birinciliğe imza attı.

Startı ağır alan Özçevik ilk metrelerde grubun arkasında kalmayı tercih etti. 1000 ve 800 startlarını yedinci sırada geçen safkan 600 direği geçilirken temposunu arttırdı ve son virajı dış kulvardan beşini sırada döndü.

400 geçilirken dış kulvardan rakiplerine hakim olmaya çalışan Özçevik, son 200 metrede öndeki Gizmo’yu yakaladı ve kısa bir mücadeleden sonra ona üstünlüğünü kabul ettirip 1 boy farkla ve 2’45”51’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir