İstanbul’un yeni Valisi; SOYDERE…

29 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 İstanbul Vali koşusunu, Abdullah Adanır’ın sahibi olduğu, Mete Dertli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Soydere (6y ka Berksoy – Beyazmelek, Halid) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Fuat Aga (Karaüzüm) elde ederken, Tunç Siperi (Kurtel) üçüncü, Kurşunili (Silah) dördüncü, Fedai (Ayabakan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kocakaya ile 5’te 4 yaptı… 

Son olarak Kv-9 İstanbul’un Kurtuluşu koşusunu kazanarak bu yarışa fit durumda gelen Soydere, çok iyi uyum sağladığı günün başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde iyi start alıp önde giden rakibinden 1900’de liderliği aldı ve düzlüğe de lider olarak çıkan safkan yol boyunca rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek bu yılki ikinci grup birinciliğini elde etti. Başarılı safkan bu birinciliği ile aynı zamanda Gökhan Kocakaya ile start aldığı beşinci koşuda dördüncü birinciliğine ulaştı.

News Reporter

1 thought on “İstanbul’un yeni Valisi; SOYDERE…

  1. Bekiroğulları Cansucan isimli at ile diskalifiye oldu. Halen nasıl antrenörlük yapabiliyor? Ceza almadı mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir