İstanbul ve Bursa’da idman yapılamadı, Kocaeli’nde geç yapıldı!

İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Şehrin her yerinde etkili olan ve aralıksız olarak devam eden yağıştan Veliefendi Hipodromu da nasibini aldı. Her üç pisti de karlar altında kalan İstanbul Veliefendi Hipodromunda bu sabah safkanlar idmana çıkamadılar.

Öte yandan Bursa Osmangazi Hipodromunda da tıpkı Veliefendi Hipodromunda olduğu gibi safkanlar sabah idmanına çıkamazlarken, Kocaeli Kartepe Hipodromunda ise sabah saat 9.00 civarında saha idmanlara açıldı.

Yarışlar yapılabilecek mi?

15 Şubat 2021 Pazartesi günü Bursa’da koşulması gereken yarışların yapılıp yapılamayacağı ile ilgili net bir şey söylemek şu an için pek mümkün değil. Kar yağışı an itibariyle devam ediyor ancak hava nispeten düne göre biraz daha yumuşamış durumda… Görevliler yarınki yarışları yapabilmek için pistte olanca güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar. Ancak bu akşamın nasıl geçeceğini kestirebilmek oldukça güç… Kar yağışı şiddetini arttırırsa 7 koşudan oluşan programın gerçekleşmesi mümkün olmayabilir.

Diğer yandan Kocaeli Kartepe Hipodromundaki yarış pistinde şu an için bir sorun görünmüyor. Kartepe’de de ekipler sürekli pistte çalışma halindeler… Ancak hava şartlarının değişkenlik gösterebileceğinden endişe duyuluyor. Dolayısıyla 16 Şubat 2021 Salı günü yapılması planlanan yarışların durumu büyük olasılıkla yarın akşam saatlerinde daha belirgin olacak.

17 Şubat 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda yapılması planlanan yarışların koşulabilmesi, gerek Bursa, gerekse Kocaeli’ne göre çok daha düşük bir ihtimal… İstanbul’da pistlerin tamamı kar altında… Ayrıca hava durumu tahminlerinde bu gece kar yağışının daha da şiddetleneceği belirtiliyor. İstanbul’da bu şartlarda pistlerin idmanlara ve yarışlara açılabilmesi pek de mümkün görünmüyor.

Her üç şehir ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz…

News Reporter

3 thoughts on “İstanbul ve Bursa’da idman yapılamadı, Kocaeli’nde geç yapıldı!

  1. ANTALYA HİPODROMUNU AÇALIM KIŞLARI RAHAT RAHAT YARIŞLARI KOŞALIM.
    TJK YÖNETİMİNDEN BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ ANTALYA HİPODROMU HAKKINDA
    ANTALYALILAR.

  2. Eskiden istanbulda kar yağıyordu ama yarışlara ara verilmiyordu bakalım ne olacak bu üç gün.

  3. BURSA KOMSERLERİ SABAH SEKİZDE PİSTTE GEZİYORLARDI. APRATİNTİ VE SEYİLSLERLER AYAKÜSTÜ KONUŞUYOLARDIÇ.TAKIM ELBİSELERİ ÇAMUR OLDU HATTA. EĞRİYE EĞİRİ DOĞRUYA DOĞRU VALLA HELAL OLSUN BENİM HOŞUMA GİTTİ. BÖYLE DEVAM EDERSE BİR AKSİLİK OLMAZSA KOŞULACAK DEDİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir