İstanbul’da heyecan başlıyor! Ergin Talay Kaydı yapıldı…

Tay Denemeler ve Gazi Koşusuna giden yolda sezonun İstanbul’daki ilk durağı olan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Ergin Talay Koşusunun kaydı bu sabah yapıldı. 1400 Metre çim pistte koşulacak olan 453.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya tamamı erkek 12 tay yazıldı.

Festival Fever ve Blue Sunset beraber yazıldılar…

Mayıs ayının hemen başında koşulacak olan Cihangir Koşusu ve yine Mayıs ayının üçüncü haftasında koşulacak olan Erkek Tay Deneme Koşularından önce 3 yaşlı erkek tayların çim pistte ve 1400-1600 metrelerde koşabileceği ilk mücadele olan Ergin Talay Koşusuna, Kurtel Ekürisi bu sene çok şeyler beklediği iki silahını birden kayıt ettirdi. Yaz sezonunun hemen öncesinde 23 Mart 2024 Cumartesi günü koşulan Kv-9 Mevlana Koşusunda birlikte start alan Festival Fever ve Blue Sunset, Ergin Talay Koşusuna da birlikte yazıldılar. Mevlana Koşusunu kazanan Festival Fever’a bu koşuda da jokey Ahmet Çelik, 6 Nisan Cumartesi günü İstanbul Sentetik pistinde 800/49 – 24 rahat galobunu Vedat Abiş ile yapan Blue Sunset’e ise Ayhan Kurşun binecek…

Festival Fever (içte)

Song Rising bir kez daha çim pisti deneyecek…

Sonbahar-Kış sezonunun sentetik pistte en başarılı taylarından biri olan Song Rising, 7 ay aradan sonra yeniden çim pisti deneyecek… Çim pistte geçen sene 2 yaşlı olarak start aldığı koşularda Şartlı-1 üçüncülüğü, maiden beşinciliği ve Çaldıran Koşusu dokuzunculuğu elde eden Song Rising için Ergin Talay Koşusu çim pistteki yol haritası açısından belirleyici olacak… Kış sezonu jokeyi Mertcan Çelik ile Kv-6 Burhan Şenemgen Koşusunda ikinci, Kv-8 Seyfettin Çalbatur Koşusunda birinci olan safkan, ardından Kv-9 Mevlana Koşusunda Halis Karataş ile üçüncü olmuştu. Yeniden ara veren Halis Karataş’ın sezonun ilk günü at binmeyeceği ve bu nedenle Song Rising’in üzerinde olmayacağı konuşuluyor.

Ergin Talay Koşusunda şans arayacak diğer taylar şöyle; Adige Perit, Al Tan, Arasın Aslanı, Ice Bear, Kando, Majestic Endeavour, Myboytomo, Warrior Lion ve Zızka

 

News Reporter

10 thoughts on “İstanbul’da heyecan başlıyor! Ergin Talay Kaydı yapıldı…

  1. İlk üç isim festevel fever bı sefer daha iyi koşacak olan blue sunset gecen sene zızka song rısıng sentedikte baş edemedi çimde hiç şansı yok birde merak ettiğim majestic endovur ilk iki koşusunu çok beğenmiştim birde geçen yılın iyi taylarından çaldıran hangi koşuyla acacak acaba

    1. 2 yaşındaki performanslarina göre degerlendirmek yanlış olur song rising çok klas bir at 5. Ay doğumlu ve gelişime çok açık, zizka’da bu sene büyük beklenti var orjini muhteşem.

  2. Bu atlar gündüz sıcağında Elazığda handikap 13 yarışlar gece serinliğinde koşacak tjkyı zarara sok dersen ancak böyle davranılır akıl mantık arama bunlarda.

  3. Comeback is real ‘in turşusunu kuracak sanırım Atman ekurisi, yani bu kadar potansiyelli atları hiç kosturmayarak iyilik yaptıklarını sanıyorlar inanılmaz garip bir sistemleri var, bu kafayla kurtel ekurisi her yarısı kazanir inşallah….

  4. Su yarışta çaldıran, Comeback is Real, pitfall, attalos, giz koşmaz mı be kardeşim cidden garip bu at sahipleri

    1. Song rısıng dediğiniz gibi gelişime açık ama ben bunlarla başedebileceğini sanmıyorum belki comeback is real oda bu koşuyu pas gectı belki 1900 metre olan koşuya kayıt yapar

  5. Kesinlikle size katılıyorum, bu yarış Song rising için çok net bir ölçü olacak. Kurtel ekurisi blue sunset ve festival fever ile çim pistte şu an rakipsiz gibi….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir