İstanbul’da Pist Değişikliği…
İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim pistin çok ağır (5,7) olması nedeniyle çim pistte yapılması planlanan koşular sentetik piste alındı ve ayrıca 3 ve 8. koşuların mesafesi 1500 metre olarak değiştirildi. 
Genel Hükümler Madde 15 e bendi; 2022 yılı koşularının yeşil renkte olanları çim pisti ifade eder, sarı renkte olanları kum veya sentetik pisti ifade eder. Pistlerin özel durumlarına göre Yarış Komiserleri koşuları çim veya kum piste alabilir ancak G1, G2, A2 ve Uluslararası koşularda pist değişikliği yapılamaz.

News Reporter

14 thoughts on “İstanbul’da Pist Değişikliği…

  1. Yazık yazık. Tjk sitesinde çim pist ölçüm değeri yazılamadı. 22 Kasım Pazar İstanbul yarışları sentetik pistte alındı. Bu işe bir son verilmeli. Aldığımız bültenler çöp hepsi çim pistte göre yapılmış çizilmiş yorumlar. Keşke batsa şu bültenler. Belki o zaman sesleri çıkar. Bu nedir kardeşim. İki yağmur yağdığında yarışlari sentetik pistte alıyorsun. Neymiş at ve sporcu sağlığını dusunuyorlarmiş. Ulan eskiden koşturuyordun. O zaman at ve sporcu sağlığını düşünmüyor muydun? Bununla birlikte ıslak çim pistte yaşanan kaza sayısı elinde sağlam istatistik mı var. Ne alakası var. Yıllarca koşturdun. Elinde istediğin kadar doküman done ne ararsan var. Tjk her yağmur yağdığında aldığı bu saçma sapan durumlara bir son verilmeli.

    1. Pist değişikliği tjk nın yetkisinde değil ykk ya bağlı komiserler kurulu pist değişikliğine karar veriyor. Birini suçlayacaksak adres Tarım bakanlığına bağlı ykk

  2. birgünde bilginden iki gr 1 birinciligi;karamustafa ve bilirhan,yetisturicilik yapacaklarin dikkatine.

  3. Arkadaşlar Selam, Neyimiz düzgün.. Senelerdir sizin gibi takip ediyorum. Dedim bir kısrak alıp, bu işi yarışseverlikten, bir üste çıkartmaya çalışalım..içimizdeki at , yarış sevgisinden,,bir sitede orjini bence süper bir damızlık ilanı vardı ve haziran ayında kısrağı aldım. 5 yarış koşmuş, 2 tabela yapmış 4 yşnda arap kısrak..Damızlık için başvurdum.. Damızlık olmuyormuş..neden peki damızlık olamayacak atın pedigresini satış ile benim üstüme Tarım bakanlığı geçiriyor..bu damızlık olmayacak ise satış işlemlerinde neden başvurduğumuzda uyarmıyorlar… sonra detaylı araştırma tam mahkemelik , yargiya tasisam belki tum sistemi kitleyecegim.. aldigim kisragin kardesi kosup kazanirsa, Hd15 ustu, sartli 1-4-5 ve ustu…o zaman benim tayda kisrak olabilirmis.. Ilk kisrak sahipleri salak oluyor..Bir cok kriter var benim at gibi olanlar icin soyluorum..Avrupa da bir kac ulkeye baktim.. boyle sacmalik yok..konu uzun detaylari cok..Atahan bey ile bu konuyu konusmak istiyorum..donus yapar ise tlfn paylasacagim..

  4. Sigosun kazandigi gunku ölçümle ayni ayarda pist ama o gun o yaris cimde kostu dun neden pistler degisti anlamis degilim.

  5. Bu kadarı da olmaz. GRUP yarışları klasik koşulardir. Ya sonraki programa tehir edilmeli veyahut koşulmali. Diğer türlü anlamını kaybeder. Geceden beri de yağmıyor. Değişikliğe bir anlam veremedim. Kayıt, nakliye tedavi giderleri 15- 20 bin heba oldu. Kararı alanların vicdanlarına.

  6. İstanbul’da hava şu an pırıl pırıl.dün de o kadar yağış yoktu.bence pistin yeterli bakımı yapılmadı ve daha da bozulmasından çekindiler.

  7. Dün yağmur çok hafifti bugün hava günlük güneşlik pazartesi yağan yağmur da ortalama bir yağmurdu bu şartlarda çim pist ölçümünün 5,2 olması çok garip. Hiç drenaj sistemi olmasa bile bu değer olmaz, fışkiyeleri mi açık untuttular boru falan mı patladı ki bu değer ölçülüyor yoksa bugün ibb koşusu var diye Ekrem İmamoğlu’na sabotaj mı yapılıyor vallahi olmaz demeyin bu zihniyetin komserlerinden herşey beklenir.

  8. arkadaşlar saçmalıklar silsilesi oldum olası var ve olacak çünkü kurumun belli sahipleri var onlar ne derse o oluyor kanun, nizam, hak ,hukuk hak getire geçen bir uygulama başlattılar hipodrom girişlerindeki otoparklara at sahipleri artık giremiyecek ve şu an plakası tanımlı olan kişiler girebiliyor düşünsenize benim on tane atım var her ay dünya paralar harcıyorum ben giremiyorum ama benim velinimeti olduğum atımı çalıştıran idman jokeyi aracıyla otoparka çok rahat girip çıkıyor çürümüş sistem çürümüş zihniyet at sahiplerinin idman jokeyi kadar itibarı yok anlıyacağanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir