İstanbul’da Yasaklı Madde!

18 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul’da start aldığı Şartlı-1 koşuda 1’inci olan Strong Legs (2y ae Invincible Son – Rüya Kızım) isimli safkanın yasaklı FLUFENAMIC ACID maddesi ile koşturulduğu tespit edildiğinden safkanın koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

STRONG LEGS 18.10.2020 17.10.2021 FLUFENAMIC ACID (Ağrı Kesici) isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden dolayı.
Strong Legs
News Reporter

8 thoughts on “İstanbul’da Yasaklı Madde!

  1. yönetim denilen fikirlerinden yoksun insanların oluşturduğu kurum sözüm size…. sizler bu atların iki koşu arasında en az 3 hafta süre yapmamaniz halinde bunları sürekli göreceğiz… kim olursa olsun en az iki koşu arasında 3 hafta olmalı… hangi şampiyon 127 kez koşar… hangi at 240 yarışa katılır… sizler el atmadığınız sürece benim için yönetim değil yatan memurlarsınız

  2. Arif beyin eküriyi kadro olarak gözden geçirmesi gerekir. Bu kaçıncı yasaklı madde olayı!

  3. Geçen bu at 3.olduğu yarışta zaten yarışa dokunmadı. Aheste şekilde 3. oldu. Ahmet Çelik isimli jokey binmişti. O yarış bile saçma bir yarıştı. Bir Türkiye yarış klasiği zaten doping. Karamustafa isimli at da diskalif olmuştu bu ekürinin atıydı. Kağıt üzerinde en büyük ahır bunlar ve dopingli at koşuyorlar hem de kaçıncı kez. At yarışı sportmenlik içeren bir alan değil. Tamamen karadüzen giden bir eksende karakterize olmuş. Hiçbir şeye benzemeyen daha doğrusu her şeyin mubah olduğu bir oluşum. Çok fazla enstrüman var at yarışını manipüle edebilecek. Bu şans oyunu değil benim fikrim. Üstündeki jokey olmasa atlar serbest koşsa diyebilirim ki şans oyunu. Atın üstünde atı idare eden bir insan var. Burda zaten jokeyin insafına kalıyorsun istediği yarışı kaybeder. Kazanır demiyorum kaybeder bu garanti.
    Ayrıca doping sonucu güçlenen at geçemeyeceği grubu geçiyor hele şans tanınmıyorsa bir ton kupon yatıyor. Bir atın doping sonucu yarışı kazanması sonucu yatmak şanssızlık mı mesala. Ata dopingi kim yaptı sorusu var. ikinci soru dopingli at geliyor veya iyi koşuyor jokeyin haberi var mı? Biz ata doping yaptık ya da mamaladık her neyse ona göre mi bin deniliyor. Kayba koşmak nedir mesela, atı koparmak,maidendan çıkmamak. Neden bunlar at yarışı denilince akla geliyor. Doping yapılsın. Türk at yarışı kültürüne renk katıyor. Yüzde 70 agf atların 30 dakika önce koşudan çıkması,akraba ve samimi arkadaş jokeylerin birbini yarış içinde kollması da güzel. Yarışçılığımız bizim bu işte. Realiteye bakarsan bu başka bir şey değil kesinlikle.

  4. Sosyal medyadan boykot yapalım yarış severlere seslenelım bir sosyal grup kurup oyunları boykot edelim tevzi düşsün bak o zaman kodomanlar nasıl yola gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir