İşte beklenen kapışma…

Yılın kum pistte namağlup iki tayı Son Of Cooger (Cooger) ve Chariot (Sidneys Candy), 23 Aralık 2023 Cumartesi günü Adana’da ilk kez karşı karşıya gelecek… Performansları ile sezona damga vuran iki safkan, saat 19.00’da Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulacak A3 mücadelede geçilmezlik unvanlarını korumaya çalışacaklar.

429.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda bu iki safkanın dışında; kum pistteki son iki yarışını üst üste kazanan Demsey (Daredevil), kum pistte 4’te 3 yapan ve çim pistte G2 kazanan Warrior Lion (After Market) ve kum pistte 4 yarış kazanıp 2 kez G2 ikinciliği elde eden Noir Princess (Kopenhag) da start alacaklar…

Sonucu merakla beklenen yarışın muhtemelen yağışlı bir havada ve ıslak kum pistte koşulması bekleniyor.

News Reporter

9 thoughts on “İşte beklenen kapışma…

  1. Görünüşe ve kolay yaptığı derecelere göre Son Of Cooger bir-iki tık önde, bir aksilik olmazsa geçilmezliğini korur.
    Ona en yakın olan Chariot hiç kupalı koşu koşmamış ama yine de bir hayli zorlayacağa benziyor.
    Bu iki atın kazanamaması halinde diğer atlar da pek sürpriz sayılmaz.

    Kupalı koşuları bile pek jokey teşviki olmadan farklı kazanan Son Of Cooger,in gerçek gücü bu yarışta daha net anlaşılacak. Ancak sonuçta bu bir tay yarışı olduğu için her türlü sonucu normal saymak gerekir.

    1. Son of cooger çok klas bır ısım ama adana pistini tanımıyor…Charlot hem pisti tanıyor hem ıslak ve çamurda sanki bi tık daha iyi olacak gibi ben son of cooger bu sene koşmaz dırek yaz sezonu bekler diyordum ama ilgilileri rahat kazanıyor dıye böyle bir tercih yapmışlar bence bu kez işi zor …

  2. 5 TANE ÇOĞU 4 ATLI YARIŞLARDA DİĞER KOŞAN 3 ATTAN FAZLA OLUNCA VE JOKEYİ DÜZLÜK BOYUNCA TUTUNCA ATI YENİ KUMUN KRALI, ŞAMPİYONU, DİNYEPER’İ, VELOCİRAPTOR’U , BOSPORUS’U İLAN EDEN CANIM YORUMCULAR !! – AZICIK İYİ 1 RAKİBE DENK GELİNCE GÖRDÜNÜZ ŞAMPİYONUNUZU !! – CHARİOT’U DA ÇOK RAHAT GEÇECEKLER – BU 5 ATLIK GRUBUN İYİSİ ŞİMDİLİK !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir