İstiklal Savaşı Koşusunda gün değişikliği…

Uzun yıllardır Gazi Koşusu ile aynı gün koşulan ve tecrübeli jokeyler tarafından uzun mesafeli bir Arap atı yarışı olması münasebetiyle Gazi Koşusundan hemen önce koşulduğu yıllarda Derbi öncesi ekstra bir yorgunluğa sebep olan G1 İstiklal Savaşı Koşusu, yıllar sonra bu sene Gazi Koşusundan bir gün önce koşulacak.

Sadettin Boyraz ve Süleyman Akdı gibi tecrübeli jokeylerin bir süredir altını çizdiği bu değişiklik sonrası 2100 metre çim pistte gerçekleşecek olan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus 780.000 TL birincilik ikramiyeli bu seneki İstiklal Savaşı Koşusu, 25 Haziran 2021 Cuma günü saat 21.00’de günün sondan bir önceki koşusu olarak koşulacak.

Öte yandan geçene sene hariç yine yıllardır Gazi Koşusundan sonra ve genelde günün son koşusu olarak icra edilen 2100 metre sentetik pistte 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus ve 480.000 TL birincilik ikramiyeli G1 Anafartalar Koşusu da, bu sene uzun seneler sonra ilk kez Gazi Koşusundan hemen önce koşulacak.

News Reporter

3 thoughts on “İstiklal Savaşı Koşusunda gün değişikliği…

  1. Gülhatmine yine zıp zıp çekirge binmiş atın üstünde çekirge gibi ziplamayla uğraşırken atın sprint mesafesini ayarlayamayip, ata son iki yarışını kaybettirdi yarın yine ata deklare olmuş,ekuri ya
    yazık ediyor ata

  2. Dun atahan bey anafartalara gecince chaotic ve ahmet celik olayina deginecez dediniz bekledim bekledim gazi bitti programi kapattinuz bizide bosa beklettinuz sonucta yaris camiasi icinde degiliz olaylara hakimde olamiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir