İSYAN ATEŞİ’nden kolay galibiyet…

28 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 Necip Fazıl Kısakürek koşusunu, Mehmet Nur Becene’nin sahibi olduğu, Hamit Geçgel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Salih Becene’nin yaptığı İsyan Ateşi (3y ae Serhantay – Yuna, Sam-Ay) aprantisi Eray Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kralbatur (Uçanbey) elde ederken, Sonsilah (Silah) üçüncü, Baharbahir (Özgünhan) dördüncü, Saadın Kasırgası (Saadın Gücü) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Grup zaferi…  

G2 Akbatur ve G1 Hatay Koşularını ikinci ve G1 Haralar Koşusunu ise üçüncü bitirirken yakalamış olduğu güzel formuyla Cumhuriyet Koşusunu pas geçip hedef yaptıpı bu koşuya gelen İsyan Ateşi, çok iyi anlaştığı başarılı aprantisi Eray Çizik idaresinde iyi start çıkışı ile ilk metrelerde önce liderliği alıp 1300 startında dışından gelen rakibine verdiyse de, 400’de liderliği tekrar ele geçirip, kalan metrelerde farkı açarak kolay bir galibiyete imza attı ve kariyerinin de ilk grup birinciliğini elde etti.

News Reporter

7 thoughts on “İSYAN ATEŞİ’nden kolay galibiyet…

  1. Öncelikle isyan ateşinin ekibini ve daimi aprantisi e.çiziği tebrik ediyorum ..farklı bı yorum olucak belki ama yarış hayatına başladığından beri 3 ys içinde en istikrarlı koşan bu tay…kum çim sentetik hepsinde çok güzel koştu …neden cumhuriyeti dusunmediler çok merak ediyorum..deniz efe haric bütün atlar inişli çıkışlı performans gösteriyorlar bunu herkes biliyor ….böyle bı grupda isyanatesi kosmaliydi bence…umarım ilgilileri pişman değildir

  2. 3 yasinda tayi cumhuriyet kosturmayarak bence sahipler dogru yapti gerek yok harp yemesine zaten cok kostu bu sene boyle bir 1.lik ile sezonu kapatmasi lazim seneye daha hazir olur kis sezonu ins cok yormazlar tayi

  3. Cumhuriyet koşusunda yipranip uzulebilirdi at, 3 yaş için erken bir koşu, örnek bozkirefesi ve zincir koparan…..

  4. Bu atı nasıl aprantiye verdiler anlamadım. Çok şaşırtıcı oldu. At sahibi ve antrenör ekibinin bu kararı ilginç geldi.Normalde açık koşu tecrübeli jokeyle gidilir. At sahibi jokeylere kızdı böyle bir karar mı aldı acaba? Aslında at kiminle uyumluysa kim antrene ediyorsa o jokeyle devam edilmeli. Ama sistem böyle islemiyor. Hazır ata iyi Jokey biner. Gelir alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir