İzmir için NO REGRET uyarısı..!

1 Mayıs 2021 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-6 Aktan Bayrak Koşusunu, K.Fırat Danışoğlu’nun sahibi, A.Sedat Danışoğlu’nun yetiştiricisi ve Şafak Gümüş’ün antrenörü olduğu No Regret (3y de Yonaguska – Gold Play, Royal Abjar), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Rastgo (Approve) elde ederken, mücadeleden Dökerboss (Bosporus) üçüncü, Utkunun Oğlu (Bosporus) dördüncü, Extra Rumooz (Lion Heart) ise beşinci olarak ayrıldı.

No Regret (Halis Karataş)

2021’de hiç geçilmedi…

Yarış hayatına geçen sene 26 Kasım 2020 tarihinde İzmir çim pistinde katıldığı Şartlı-1 mücadele yedinci olarak başlayan No Regret, 2 yaşlı dönemini Aralık ayında koştuğu maiden yarışı kazanıp, 2 hafta sonra piste çıktığı KV-6 mücadeleyi ise ikinci olarak tamamladı.

Yıl bitip 3 yaşına döndükten sonra No Regret ilk yarışına 3 ay sonra 1400 metre kum pistte katıldığı Şartlı-4 mücadele ile çıktı. Koşuyu 9 boy farkla kenter kazandı. Bu yarışın ardından yine Mart ayında 1600 metre mesafeli Şartlı-5 mücadeleye çıkan erkek tay, Halis Karataş ile ilk kez bir araya geldiği koşudan 7.5 boy farkla galip ayrıldı.

No Regret Nisan ayında sadece bir yarışla geçti. 4 Nisan’da start aldığı kum pistte 1400 metre mesafeli KV-9 Sultan Koşusunu artık yeni pilotu olan Halis Karataş ile starttan 4 boy tereddütlü çıkmasına rağmen 3 boy önde birinci tamamladı.

Aktan Bayrak Koşusu klas safkanın bu sene start aldığı dördüncü koşu oldu. Bu kez iyi çıkış yaptığı koşuda son viraj dönülür dönülmez rakiplerine hakim oldu ve yakalanamaz bir tempoda farkı giderek açarak 1’38”62’lik derecesiyle 8 boy önde birinciliğe uzanan isim oldu.

Kum pistte 6 kez start alan No Regret, bu yarışlarda 5 birincilik, 1 kez de ikincilik elde ederek kum pistte ne denli başarılı bir safkan olduğunu ispatladı. Başarısız olduğu ilk yarışı hariç çim piste hiç ayak basmayan safkanın, Mayıs ve Haziran ayında İstanbul ve Ankara’da gerek çim, gerekse sentetik pistte koşulacak olan mücadelelerde boy gösterip göstermeyeceği merakla bekleniyor.

Yonaguska/Royal Abjar

No Regret’in babası; G1 Hopeful Stakes, G2 Fall Highweight Handicap, G2 Hutcheson Stakes ve G3 Sport Page Handicap galibi olan ve 2017 yılında 19 yaşındayken hayatını kaybeden başarılı aygır Yonaguska’dır. Ülkemizdeki aşımlarından ilk tayı 2011 yılında doğan aygırın bugüne dek 274 yavrusu start almış, bunların 165’i yarış kazanmayı başarırken 50 Milyon liranın üzerinde ikramiye kazanmışlardır. King Serkan ve Kuru Soğan olmak üzere 2 G1 galibi veren aygır 50 milyon liralık kazancınIN 44 Milyon lirasını kum pistte elde etmiştir.

No Regret’in annesi; 2006 doğumlu ve hiç start almamış olan Royal Abjar kızı Gold Play’dir. Yarış pistlerinde bugüne kadar 5 yavrusu boy gösteren kısrağın Dont Hasitate (Mendip) isimli yavrusu 11 yarış ve 662.955 TL ikramiye kazanmış olup KV-6 galibidir.

No Regret’in pedigrisinde bulunan Yonaguska/Royal Abjar çaprazını, kum pistte başarılı olmuş safkanlarda görmek mümkündür. Kısa Vade galibiyeti, Grup plasesi olan ve 20 yarış ile 842.723 lira ikramiye kazanan Has Yağız bunlardan biridir.

Yonaguska
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir