İzmir ve Adana’da KV Mücadeleler…

Pozantı Koşusu’nu ENDEREFE kazandı…

1954 yılında ilçe olan Pozantı adına Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 4 Aralık 2018 Salı günü düzenlenen, 4+ yaşlı 11 Arap atının start aldığı KV-8/S/DHÖW koşuyu, Baran D. Cemiloğlu‘nun sahibi, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nün yetiştiricisi ve Süleyman Özgezer’in yetiştiricisi olduğu Enderefe (8y ka Tamerinoğlu- Seyyare.55, Taşkent), jokeyi Mehmet Akyavuz ile 1900 metre kum pistte 2’16”60’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı. Koşuda ikinciliği Gümbürgümbür (Kaizbert) elde ederken, mücadeleden Bay Emir (Kaizbert) üçüncü, Firikya (Ağa Karaca) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan atın sahibine vekaleten Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp‘e plaketini ve çiçeğini Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay verdi.

ENDEREFE (Mehmet Akyavız) Pozantı Koşusu 2018

İbrahim Özekici Koşusu’nda GLOIN yanıltmadı…

1950’li yıllardan itibaren atçılıkla ilgilenen ve Adana’da bu sporun gelişimine katkılarda bulunan merhum İbrahim Özekici anısına 2 Aralık 2018 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen KV-7 koşuyu, Azad Kızılca’nın sahibi, Ron Stolich’in yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Gloin (5y aa Drosselmeyer – Marysdream, Skywalker), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

3 ve yukarı yaşlı 8 safkan İngiliz atının 1900 metre kum pistte mücadele ettiği koşuda 2’03”25’lik bir derece gerçekleştirerek birinciliğe uzanan Gloin’in ardında ikinciliği Humbara (Cuvee) elde ederken, Malerba (Divine Light) üçüncü, Great Master (Mastercraftsman) ise dördüncü oldu.

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına Hikmet Kızılca’ya kupasını merhum İbrahim Özekici’nin yeğeni Selim Özekici verdi. Kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp de katıldı.

GLOIN (Özcan Yıldırım) İbrahim Özekici Koşusu 2018

 

LEAD SOLDIER İzmir’de 5’te 4 yaptı…

Ülkemizin güneybatı ucunda yer alan ve dünyaca ünlü Bodrum, Fethiye, Marmaris gibi tatil yöreleri ve narenciye ağırlıklı tarım faaliyetleriyle bilinen Muğla şehri adına 2 Aralık 2018 Pazar günü düzenlenen İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen KV-9 koşuyu, Aytuğ Atalay‘a ait, Deniz Kurtel yetiştirmesi olan ve Kenan Dursun tarafından antrene edilen Lead Soldier (3y ke Victory Gallop – Derya Sultan, Lion Heart), jokeyi Barış Kurdu ile 1200 metre kum pistte 1’13”99’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

2 yaşlı 7 safkan İngiliz tayının start aldığı mücadelede Muammer Bey (Kaneko) ikinci, olurken, koşudan Serpinti (Perfecto) üçüncü, Emekyemez (Captain Rio) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibine vekaleten Nimet Arif Kurtel‘e plaket ve hediyesini Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkan Vekili Özgür Akdağ verdi. Törene İzmir Hipodromu Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

LEAD SOLDIER (Barış Kurdu) Muğla Koşusu 2018

ALTIN KOP için pist fark etmiyor!

2 Aralık 2018 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-9 Anavarza Kalesi Koşusunu, Mehmet Turan’ın sahibi, Mustafa Sınacı’nın yetiştiricisi ve Fehmi Demir’in ise antrenörü olduğu Altın Kop (2yş de Sports Hero – Yalçınkız, Sea Hero), jokeyi Ahmet Çelik ile 1400 metre kum pistte 1’27”37’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Bir önceki yarışını çim pistte, bu yarışını ise kum pistte kazanan Altın Kop’un, üst üste kazandığı yarışlarla pist ayırt etmeden başarılı yarışlar koşabilen bir tay olduğunu ispatladığı mücadelede ikinciliği Hopeful (Pleasantly Perfect) elde ederken, koşudan Stinging Strokes (Invincible Son) üçüncü, Angels Boy (Victory Gallop) ise dördüncü olarak ayrıldı.

ALTIN KOP (Ahmet Çelik) Anavarza Kalesi 2018

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir