İzmir’de attan düşen jokeylerden iyi haber…

14 Ocak Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromundaki 6. koşuda bindikleri safkanlardan zincirleme bir şekilde düşen jokeylerden Mertcan Çelik ve Görkem Özçelik yürekleri ağza getiren kazadan hemen sonra ayağa kalkarlarken, şuuru açık olan Sinan Özen kontrol amaçlı olarak, şuuru kapalı olan apranti Mertcan Akın ise acilen hastaneye kaldırılmışlardı.

Sinan Özen

Hastaneye götürülen iki biniciden şuuru hastanede yerine gelen ve yaşadığı şokun dışında ciddi bir rahatsızlığı bulunmadığı anlaşılan Mertcan Akın bugün taburcu edilirken, burnunda kırık olduğu ve akciğerlerinde hava kesecikleri oluştuğu öğrenilen Sinan Özen’in bir süre daha hastanede kalacağı, olası bir burun ameliyatı ve an itibariyle oksijen verilen ciğerlerinin hekimler tarafından kontrolü sonrası taburcu edileceği öğrenildi.

Genç kardeşlerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.News Reporter

5 thoughts on “İzmir’de attan düşen jokeylerden iyi haber…

  1. KAZA geçiren.jokeylere büyük GEÇMİŞ olsun.tabiki YARİSSEVEREde.onlarda devrilen atlara ceblerinde kısıtlı parayla şans arıyorlar.bakiniz yurt dışı yarışlara .bakınız eski kaliteli.eski beyefendi jokeylere..nasıl binmisler.bizdw para hırs i var.sonuclar.gunde 2 kaza devrilen 6 at gerçek bu

    1. İnşallah mesajım yayinlanir ama bizdeki jokeylerin maalesef çoğunluğu kötü niyetli at biniyor arkadaşımı rakip ati deviririm diye zerrece düşünmüyorlar geçen hafta izmirde kadir tokacoglu açık yarışta çıkışta rakiplerini pert etti hakemler koşuyu incelemesi bile Türkiye’de bilinç olarak jokeylik maalesef geri gidiyor…

  2. Koşuyu seyrederken düştüklerini gördük ama,ne yarış sırasında ne de daha sonra,kazayla ilgili hiçbir bilgi verilmedi. İnsana ve binlerce lira harcanan bu güzel atlara verilen değer bu kadar mı?
    Hem jokey kulübünü hem de yayıncıları bu konuda duyarlılığa davet ediyorum.
    Hiçbirşey olmamış gibi koşuya devam edilmesi ve olay olmamış gibi duyarsızlık gösterilmesi, sadece para hırsıyla gözü dönmüşlüğe bir örnek oldu. Esefle karşılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.