İzmir’de Yasaklı Madde!

7 Ağustos 2021 Cumartesi günü İzmir’de start aldığı Handikap-14 koşuda 1’inci olan Tumbul Tay (4y ak Toşur – Handegül) isimli safkanın yasaklı Tenoxicam ve Capsaicin maddeleri ile koşturuldukları tespit edildiğinden safkanın koşulardan yasaklanmasına ve ilgilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

TUMBUL TAY 07.08.2021 06.08.2022 “TENOXICAM, CAPSAICIN” isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edildiğindenNews Reporter

2 thoughts on “İzmir’de Yasaklı Madde!

  1. Evet bu at o gün geldiğinde çok sürprizdi ve ekürisi olmasa ne olurdu ne ganyan verirdi Allah bilir. Benim yıllardır oyuncu olarak edindiğim tecrübeye göre at atı geçemez. Eğer geçemeyeceği bir grubu bir at geçerse ya diğerleri yarışa gitmemiştir organize bir şaibe vardır ya dopinglidir o at ya da çok iyi saklanmıştır ya da bir sorunu halledilmiş çok değişmiştir. Çok zayıf bir at zor grubu grubu komple birden geçemez en azından biri izin vermez kazanamaz bir şekilde. Organize olayda zayıf at şöyle kazanır bu senaryo yüzde 90 devreye girer; rakip atlar ikisi üçü startta kalır bir kısmı savrulur, bir kısmının jokeyi virajda yarışı bırakır atın sağına soluna bakar, bir kaçı da yol bulamaz göz göre göre atı pusturur, bir kaçı da özellikle 2.3. olan atarın jokeyleri atın üstünde tuhaf tuhaf hareketler yaparlar hani çalışıyorum yanlış anlamayın gibi düşünelim diye. Çalışmadığını görüyoruz biz senin. Kimin ne olduğunu biliyoruz. Yeni taylar için bu geçerli olmayabilir ama gücü belli olan denenmiş yabancıların exposed dedikleri bir at ne oldu da birden aslan kesilip yarış kazanıyor akabinde gene ortada gözükmüyor. Doping bir Türk at yarışçılığı klasiğidir. Daha önceden de burda yazdım dopingli olup koşup kazanan ama dopingli olduğu deşifre olmayan atlar da vardır. Teknik boyutu, yok şu yok bu ben aksine inanmam. Tumbul Tay gelene kadar ne atlar ne gruplarda geldiler sonra adlarını duymadık. Bu atlarda doping mi çıktı hepsinde, cevap hayır. Hasıraltı edilen olaylar yok diyemem bunlar benim düşüncem. İronik bir dille söylemek gerekirse her at sahibine doping yapmasını tavsiye ederim şartlar o halde eşit olabilir. Tumbul Tay’a dönersek tekrar, o gün kazandığı apranti de enteresan adı Mert Uyar bu binicinin tanıyan yoktur sanmıyorum. Hani adamlar öyle birini bindirmişler ki atın geleceğinden o kadar eminler. Sokaktaki adam binse hayır demezler at o kadar hazır kıta haline gelmiş.

  2. Evine ,çoluğuna , çocuğuna , buradan bu şekilde kazanılan para ile ekmek götürmek! Büyük karmik borç!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir