JACK SPARROW Çim Pist Sınavından geçti!

Her sene olduğu gibi bu sene de İstanbul Yaz Yarış Sezonunun ilk günü koşulan ve sezonun 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus ilk önemli mücadelesi olan KV-18/S Orhan Meker Serbest Handikap (Free Handicap)’ı, İstanbul’da başarılı bir kış sezonu geçiren Volkan Yoncaağaç’ın sahibi ve yetiştiricisi, Ramazan Güneli’nin ise antrenörü olduğu Jack Sparrow (Mendip – Marshmallow,  Luxor), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Gold Polat (Kaneko) elde ederken, mücadeleyi Kenobi (kaneko) üçüncü, Kayı Ovası (Pan River) dördüncü olarak tamamladı.

1400 Metre çim pistte koşulan 105.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 1’24”27’lik bir derece ile 2 boy önde birinciliğe uzanan Jack Sparrow, kariyerinin 10’uncu startında 5’inci birinciliğini elde ederken, hem ilk sınıf koşu galibiyetine, hem de ilk kez start aldığı çim pistteki ilk birinciliğe imza atmış oldu.

Jack Sparrow (Orhan Meker)

Luxor’un kısrak babası olarak ilk sınıf koşu kazanan tayı!

Sınıf atlar veren bir aygırlık kariyerine sahip Luxor‘un kızlarının annelik yaşamlarında nasıl bir grafik çizeceğini merak edenlerdenim ve bu manada Jack Sparrow, Luxor’un kısrak babası pozisyonunda ilk sınıf koşu kazanan tayı oldu. Bakalım Jack Sparrow güzel performansını grup yarışları seviyesine de taşıyabilecek mi?

Jack Sparrow’un babası Mendip olup annesi Marshmallow’un tek koşan tayıdır şu an için… Marshmallow’un annesi Berva’nın start alan altı tayının kazanç ortalaması 281.691 TL olup verdiği tayların belli bir standart içermesi kısrak için gayet olumlu bir puandır.

Berva, West by West kızı olup, annesi Spectre yurt dışından ithal edilmişti ve verdiği yavruları içinde Spectrando çok başarılı yarış grafiği izlemiştir. Kümülatif bakıldığında kazanan koşu atları ve kazanan yavrular veren anne hattının Jack Sparrow üzerine pozitif etkisini, daha da sınıf yarışlara taşıyacağına inanıyorum. (Muslihiddin Gurup)

Orhan Meker Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir