JACK SPARROW’dan bu yıl ki en başarılı performans…

02 Kasım 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Prof. Dr. Sedat Katırcıoğlu koşusunu, Volkan Yoncaağaç’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ramazan Güneli’nin yaptığı Jack Sparrow (6y da Mendip – Marsmallow, Luxor) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lex Tallionis (Three Valleys) elde ederken, Expectancy (Hakeem) üçüncü, Kayı Beyi (Dr Fong) dördüncü, King Fury (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sekiz ay aradan sonra gelen birincilik…

Yaz sezonuna sentetik pistte Kb-8 ikinciliği ile başlayan Jack Sparrow, daha sonra start aldığı Kısa Vade, Şartlı ve Handikap koşularda beklentilerin altında bir performans sergilediyse de çok iyi hazırlıklarla girdiği Sedat Katırcoğlu Koşusunda bu gidişata bir son vererek parlak bir performansa imza attı. Günün başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip ederek düzlükten sonra içerden yaptığı etkili sprint ile sonuca giden safkan aynı zamanda bu yılki ilk Kısa Vade galibiyetine de imza attı.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Grey Kurt koşunun liderliğini alırken, ikinciliğe Hardmet girdi. Daha sonra Jack Sparrow ve Expectancy sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Grey Kurt liderliğini korurken ikincilikte Hardmet hemen içinde Jack Sparrow daha sonra Expectancy ve Kayı Beyi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Grey Kurt liderliğini korumaya çalışırken yine ikincilikte Hardmet daha Jack Sparrow ve Expectancy olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Hardmet liderliği almaya çalışırken en iç kulvardan atak yapan Jack Sparrow dıştan da Lex Tallionis’in atakları görüldü. 200’den sonra Jack Sparrow ve Lex Tallionis ikilisi aralarında birincilik mücadelesine başladılar. Sonlarda rakibine baş farkı ile hakim olan Jack Sparrow 1’29″91’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Jack Sparrow (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir