JAFAR’dan ikinci Grup zaferi…

8 Mart 2024 Cuma günü Antalya Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşuyu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sefa Arslan’ın yaptığı Jafar (4y ka Kurtel – Çeviknaz, Özgünhan) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Fedai (Ayabakan) elde ederken, Pıtır (Güntay) üçüncü, Tunç Siperi (Kurtel) dördüncü, Sonsilah (Silah) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Antalya’da 2’de 2 yaptı…  

Antalya’daki ilk startı olan G3 mücadeleyi pist rekoru kırarak kazanırken bu pisti sevdiğini belli eden Jafar, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuda önde giden iki rakibinin hemen arkasında konumlanıp, düzlük dönüldükten sonra dıştan yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı koruyarak ekürisinin önünde birinciliğe uzanırken, Antalya’daki ikinci startından da galibiyetle ayrılmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “JAFAR’dan ikinci Grup zaferi…

  1. Kurtel kotu basladigi aygirlik kariyerinde nihayet grup galipleri verdi. Ama annesinin Ozgunhan in kizi oldugunu unutmamak lazım

  2. Uzunda çok daha fazlası var çimde de başarılı olur ayakları düz bassın. Esgaliyle fanatiği olunacak bir at

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir