JAFAR’dan pist rekoru ile gelen Grup zaferi…

20 Şubat 2024 Salı günü Antalya Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Koşuyu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sefa Arslan’ın yaptığı Jafar (4y ka Kurtel – Çeviknaz, Özgünhan) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Rüzgar Barış (Güntay) elde ederken, Büyük Menderes (Gürsu) üçüncü, Bahadır (Altaha) dördüncü, Eraykan (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

Bu yıl start aldığı iki koşuda tatminkar sonuçlar elde eden Jafar, ilk kez geldiği Antalya pistinde ve yarış hayatının ilk koşusundan sonra tekrar birlikte olduğu tecrübeli jokeyi Mehmet Kaya idaresinde önde giden İsyan Ateşi’nin hemen arkasında konumlanıp, düzlüğe çıkıldıktan sonra ortadan yaptığı etkili ataklarla 300’de liderliği aldı ve sonlarda farkı biraz açarak kazanırken Antalya pistindeki ilk yarışında 1’38″38’lik derecesi ile 1500 metre pist rekorunu kırarak ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “JAFAR’dan pist rekoru ile gelen Grup zaferi…

  1. Editörlük bir hata var burada başlığı doldurmak gerekmiyor mu? Hangi mesafede ne derece yapmış bilmemiz gerekmiyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir