Jamie Spencer Erkek Tay Deneme için Türkiye’ye geliyor

İrlandalı 42 yaşındaki usta jokey Jamie Spencer 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü koşulacak Erkek Tay Deneme Koşusunda at binmek üzere ülkemize geliyor.

Jamie Spencer

Kurt ekürisinin ilki çim, son üçü sentetik pistte olmak üzere 4 kez start alıp 2 birincilik, 2 kez de ikincilik elde eden Kv-18 Orhan Meker Serbest Handikap galibi Papagallo (Saxon Warrior) isimli tayı için İstanbul’a gelmesi beklenen tecrübeli jokey daha önce 2001 ve 2012 yıllarında da ülkemizde at binmişti.

2001 yılında koşulan Enternasyonal G2 Boğaziçi Koşusunda Endless Hall ile dördüncü olan Spencer, 2012 yılında Gazi Koşusunda bindiği Star Of Melih yirminci, Enternasyonal G2 Topkapı Koşusunda ise Red Duke ile beşincilik elde edebildi.

Dubai’da 2006 yılında Win River Win ile kazanan tecrübeli jokey Grand Ekinoks ile üçüncü, Sabırlı ile de beşinci olmuştu.

Usta jokeyin Pazartesi günü öğle saatlerinde İstanbul’da olacağı ve aynı gece de İstanbul’dan ayrılacağı öğrenildi.

News Reporter

9 thoughts on “Jamie Spencer Erkek Tay Deneme için Türkiye’ye geliyor

  1. Takdir ettiğim ve hoş bulduğum durumlar.. Umarım daha fazla sayıda boylesi katılımlar artar.. Darısı yabancı jokey turnuvalarına ve uluslararası yarışlarımıza..

  2. AKIN SÖZEN ‘İN KOPYASI !! – EMİN OLUN AKIN SÖZEN ONDAN 10 KAT İYİ BİNER !! – SAYIN KEMAL KURT ONA ONCA PARA VERECEĞİNE YURTDIŞINDAN O PARAYA KARŞILIK EN AZ 3 İYİ DAMIZLIK KISRAK ALIR VE ONLARLA YENİ ŞAMPİYONLAR EDİNME ŞANSINI YAKALAR – VİZYONER BAKIŞ AÇISI OLMAYINCA SONUÇ BU !!

    1. Adam kurt ekurisine vizyonsuz dedi ya laaa 😂 yorumunu okuyup genel menajer olarak işe alırlar seni umarım. Şu isimlerin ülkeye gelip ülkemizde at binmesinin bile atciligimiz açısından önemli olduğunu anlarsınız umarım bir gün

  3. GENELDE YAZILANLARA PEK CEVAP VERMEM AMA FURKAN ARKADAŞ KENDİNCE ALAYCI 1 USLÜPLA YAZINCA BİRKAÇ KELİME DAHA YAZMAK ŞART OLDU ; BU YABANCI JOKEYLERİN MADEM ATÇILIĞIMIZA ”İLERLEME” AÇISINDAN KATTIĞI BİRŞEYLER VAR BEN ISKALAMIŞ OLABİLİRİM KISACA SOMUT BİÇİMDE YAZARSAN ÇOK SEVİNİRİM ; SON 60 SENENİN DÜNYADAKİ PEŞİ SIRA EN BÜYÜK 2 JOKEYİNDEN İLKİ LESTER PIGGOTT 90 LI YILLARDA 4 KEZ ; ŞU ANKİ EN BÜYÜK JOKEY LANFRANCO DETTORI YİNE 90 LI YILLARDAN İTİBAREN 24 KEZ GELİP AT BİNDİ ; EN SON GEÇEN YIL GAZİDE HARDMET İLE DERECESİ : YEDİNCİLİK ! NE OLDU POZİTİF AÇIDAN? ATLAR ONLAR BİNİNCE DAHA İYİ DERECELER Mİ ELDE ETTİ? BAŞKA YÖNÜYLE : ONLAR GELDİKTEN SONRA 1 MUCİZE OLDU DA BİZİM ATLAR ENTERNASYONAL KOŞULARDA GELEN TÜM ATLARA NAL MI TOPLATTI ? – O ALAYCI TAVRINI BIRAKTA BUNLARI DÜŞÜN ! – AYRICA BEN BU JOKEYE PARA VERECEĞİNİZE 3 TANE İYİ KISRAK ALSANIZ DAHA İYİ OLURDU DEYİNCE VİZYONSUZLUK MU YAPMIŞ OLDUM !

  4. Doğan kardeş sen mağarada mı yaşıyorsun yaa. Keşke herkes kurt ekürisi gibi olsa. Türkiye’deki jokey standartlarının çok üzerinde bir jokey. Bence iyi bir hamle.

  5. Eküri atına bindirmeyi planladığı jokeyler başka atları seçtiğinden ve geriye kalan jokeyleri atları için uygun görmediğinden yabancı jokey getirmeyi fikri mantıklı görmüşlerdir belki. Çok dümdüz düşünmeye de gerek yok fikrimce.

  6. Coğrafya Kaderdir Maalesef Dünyanın En iyi jokeyi Sivas Gürün lü Halis Karataş En Yetenekli Jokeyi Şanlıurfa lı Selim Kaya En İnanılmazı Uzunyaylalı Ertül Cankılıç yazmak isterdim. Halis piggot Selim dettori Ertül spencer değiller ama onlar bizim coğrafya mızın kaderleri hele ki varlar. Tabi ki yabancı jokeyler gelsin kocakayalardan abişlerden Sözen lerden fark yesin gitsin coğrafya kader olmasın.

    1. Sunday silence – dancing brave-lammtarra – pilsudski – harbinger gibi büyük isimleri büyük paralara alarak yatırım yap, sen Fransanın yıldız jokeyi soumıllıonu getir japonyaya, en iyi atlarını bindir. Bu japonlar bilmiyor bu işi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir