JAWINGER’den ilk Grup galibiyet…

03 Aralık 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Hasan Basri Karabucak koşusunu, Tuğba Yücelenmiş’in sahibi olduğu, Saraçoğlu Hay. Tar. Gıd. İnş. Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Jawinger (4y dg Smart Robin – Trace, Mountain Cat) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini King Berkay (Bosporus) elde ederken, Black Metal (Dr Gong) üçüncü, Silent Wave (Torok) dördüncü, Anadolu Aslanı (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti…

İstanbul’da kazandığı Kv-8 A.Semiral Bilbaşar koşusu sonrası Adana’ya moralli gelen Jawinger ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde ön grubun hemen arkasında yer alıp düzlükten sonra ortadan yaptığı çok etkili sprintle rakibini fotoda yakalayıp geçerken, aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini de elde etmiş oldu.

King Serkan’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan King Berkay liderliği aldı. İkinciliğe Unchained girerken daha sonra Silent Wave ve Jawinger sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de King Berkay liderliğini korurken yine ikincilikte Unchained daha sonra Silent Wave arkasında Jawinger, Gold Design şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de King Berkay yine lider, Unchained yine takipte arkalarında Silent Wave dışında Gold Design ve Jawinger sırası ile 800 startı geçildi. 600’de King Berkay liderliğini korurken ikincilikte Unchained daha sonra Silent Wave ve Jawinger şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de King Berkay 2-3 boy farklı liderliğini korurken ikinciliğe Jawinger girdi ve öndeki rakibini kovalamaya başladı. 200’de King Berkay liderken Jawinger farkı azaltmaya başladı. Son metrelerde dışardan çok kuvvetli gelen Jawinger tam aynada rakibini yakalayıp baş farkı ve 2’01″05 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Jawinger (Ayhan Kurşun)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir